Uçuş / Flight (2012) - Yorumlar

(2012)

YORUM YAZ
YORUMLAR (10)
  • toplam: 10 yorum
gulunbulbuluu
1 gulunbulbuluu

robert zemeckis'in yönetmenlik ve denzel washington'ın oyunculuk kalitesi ile götürdüğü çok beğendiğimi söyleyebileceğim film. çok uzun olduğu eleştirisine katılmakla beraber sonu ile beni sarstığını söylemiş olayım.

sculord10
sculord10

uzun zaman sonra değişik bir senaryo izlemenin keyfini çıkardım. kadro çok başarılı kesinlikle tavsiye ederim

yagiz_yigit
yagiz_yigit

Drama dalında harika bir film. Hayatla bağları kalmamış bir adamın dürüstlük adına yapabileceği bişeylerin hala kaldığını anlatan bir film. Gerçi Denzel var daha ne olsun :)

Serzen
1 Serzen

Hızlı atmosferle başlıyor film, ısınmadan koşuya başlıyormuş gibi; finale kadar taşıyacağınız ilk yarım saati, güzelce taşıtıyor. Denzel en ön kadrajda çok doğal bir şekilde. Oynuyor, oynuyor, oynuyor ve oynuyor. Denzel'in oyunculuğuna laf söyleyebilmek mümkün mü zaten ? Yalnız; fazlaca ama biriktiren bir eser gibi geldi bana yapıt ...

Ama biz zaten bu senaryoyu bir yerlerden biliyoruz.
Ama neden şimdi bu karakter, misyonu nedir.
Ama bu kadar uzun olması iyi midir ?

Denzel Washinhton iyi bir oyuncudur, iyi oynar; ama..

sosyologgg
1 sosyologgg

Robert Zemeckis'in kendi tarz ve üslubundan farklı bir yapım olmuş Flight. Ama güzel olmuş. Bağımlılık olgusunu gayet çarpıcı ve yerinde bir şekilde perdeye aktarmış Zemeckis. Denzel Washington da her zaman ki gibi rolünün üstesinden iyi bir şekilde geliyor, seviyorum bu adamı. Ama ben Nicole karakterini canlandıran Kelly Reilly'i de çok beğendim. Performansından ziyade o duru güzelliği çok hoşuma gitti. İnsana baktıkça dinginlik verecek bir güzelliği sahip kendisi, benim gözümde tabi. Yoğun tempolu bir film beklemeyin, sakin bir şekilde ilerliyor. Bu sakinlikten tat almaya bakın. O zaman sevebilirsiniz filmi.

denisedv
3 denisedv

bazı filmler vardır,seni alır koyar baş karekterin yanı başına gölgesi misali işte bu film öyle bir esintiye sahip.bu film hakkında hiçbirşey bilmeden yada öğrenmeden koyuldum izlemeye.iyikide izlemişim diyorum bu yıl için izlediğim en iyi performans((bireysel hayatın fırtınasına insanın kendinden bile kaçamadığı gerçeğe kapılabildiğim bir hikaye ne diyeyim benim için pek bi seyirliktir.)) diyebilirim nede olsa ocak iki!!Ve bunların tam ortasına oturan ZemeckiSSS..işte o olduğunu öğrendiğimde yönetmen koltuğunda bu hikayeye yaraşır bir filmogrfya tamam dedirtti.filmin konusuna gelince alkol sorunu yaşayan bireyindillendiren ki bana göre bu tarz hikayeler çok izledik fakat burda Zemeckis ne kabuledişin iniltilerini nede savaşın izlerini gösteriyo..o her zaman ki manivelinde bizi bir güzel döndürüyor.yanii ne soru soruyo alkolizme nede cevap olabiliyo.arada vaftizm ayinlerini de sıkıştırmış.!kısaca bu filme bir şans verin :) en sevdiğim kısımları paylaşmak istedim..
Denzel(oscarcığa aday gibi :)artı Zemericks işlerine baygın ara meraklı iseniz benim gibi öne alın...
şuanda sarhoşum...
çünkü ben bir alkoliğim.

sanki hayatımda yalan söyleme sınırına ulaşmış gibiydim.

Belki bunun hapiste olan biri tarafından söylenmesi çok aptalca gelebilir.
...hayatımda ilk defa
özgürüm...

Stairwell Scene
"Hiç karşılaşmadığım en büyüleyici kişi."

daha önce yazılmış 5 cevap daha var. yüklemek için tıklayın.
2 LemanPrettyyy LemanPrettyyy

haşaaa ben gönderme filan demedim öyle ucuzlukları ben zaten ne sana ne de sitedeki bir çok kişiye yakıştırmam.dediğim gibi yakın zaman içinde olunca her ikisi böyle yanlış anlaşılmaya yol açdı :) bu arada en son söylediğin lafı site içinde kadına şiddet kampanyasıyla protesto edicem bilesin :))

1 essam essam

dediğin gibi burda öyle işler olmaz leman :) keşke akşam yazsaydım :)) aynen sen dişileri örgütle bende erkeklerden biraz yandaş bulayım kendime :) kapışırız artık :)

leo007
leo007

bence bu filmin beğenip beğenilmemesi beklentiye bağlı eğer bir aksiyon veya uçak filmi bekliyorsanız elbette hayal kırıklığına uğrayacaksınız olduğu türden değerlendirirseniz iyi bir film diyebiliriz eksiklikler var ama izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum

LemanPrettyyy
3 LemanPrettyyy

Öncelikle sıkı bir Denzel Washington hayranı olduğumu belirteyim.Filme tek söz söylemem gerekirse vasat üstü olmuş.Açılış sahnesi ve sonrasında mükemmel kaza sahnesi bağlayıcı olmuş.Fakat filmin en büyük sorunu lüzumsuz uzun süresi o kadar çok boş sahne ve boş dialoglar var ki bir süre sonra baygınlık veriyor ve Kelly Reilly`nin rolu bence çok gereksiz bir rol.Film boyunca bu rol neden gerekli diye düşündüm durdum lakin cevap yok.İlk yarım saat ve son yarım saatı çok beğendim üstelik Denzel`in performansı olağanüstü.Alköl,uyuşturucu gibi maddeler,tanri ve din yani film bir çok temayı tarafsız olarak işliyor ama bunlar gereklimiydi diye sorsanız bence değildi sonuç olarak film benim açımdan dolu bir film değildi lakin çöpe atılacak bir film de değil izlenmeye değer diyeyim o da denzel hatrına

1 1 denisedv denisedv

leman benim izlenimlerime göre Reilly`nin filmde ki misyonu hani insan bazen kabul etmek ve itiraf etmek arasında sıkışır ya yani Whip'in o karmaşa da kendisi gibi bir bağımlı olduğu görmesini sağlamak diye düşündüm :)tabii bide işin sektörel boyutu var benim ki ılımlı mı ne oldu :)

1 LemanPrettyyy LemanPrettyyy

denis tekrar hoşgeldin artık gitmesen iyi olur :) filmi genel olarak ben de beğendim ama dediğim gibi boşluklar vardı belki de beklentim çok yüksekti o yüzden bayılmadım filme,Kelly Reilly`nin rolu bana sanki bir de çıplak,güzel kız olsun film de diye konulmuş gibi geldi ama yanılıyor da olabilirim :)
not:eksiyi ben vermedim yanlış anlaşılma olmasın :)

karaver
karaver

Boş vaktinizde ancak TV`de denk gelirse seyredilebilecek düzeyde bir film.

solmazhs
solmazhs

uçak sahnelerine meraklı olduğum için seyrettim ve bu sahneden sonrada seyretmeye gerek yok, yine amaç filmi satırmak, metrodan kaçışda aynısıydı.

  • toplam: 10 yorum
ÖNERİLER