takip

TAKİP

BİR ŞEYLER PAYLAŞ
  • toplam: 215,639 kayıt
tizep, Schindler'in Listesi (1993) filmine bir şeyler yazdı
tizep
tizep

Filmin sanatsal ve kurgu kısmına diyecek lafım yok lakin senaryo ve hikaye artık bıkkınlık verdi. Hep aynı mazlum edebiyatı. Halbuki son 50 yıldır av pozisyonundaki sözümona mazlum ırk şimdi avcı pozisyonunda Hitler'i aratıyor. Liam Nesson oyunculuğu ile yine muazzam bir iş çıkarmış. Ona kötücül karakteri ile Amon Goeth rolündeki Ralph Fiennes'de eşlik edince ikili diyaloglar çekilir bir hal almış. Filmin en etkileyici kısmı siyah beyaz görüntü içindeki kırmızı paltolu kızdı.

aliatabak3535
aliatabak3535 filmlerim.com'a üye oldu
aliatabak
aliatabak filmlerim.com'a üye oldu
tizep, 12 Kızgın Adam (1957) filmine bir şeyler yazdı
tizep
tizep

Zamanın şartlarında daha önce denenmemiş senaryosu ve Henry Fonda faktörü ile öne çıkan bir yapım. Tüm zamanların en iyi filmleri içerisinde ilk on filmden birisi olması boşuna değil. Sadece 3 oda mekanında çekilmesine rağmen 12 jüri üyesinin beyin fırtınaları filmin sonuna kadar izleyiciyi sürüklüyor. Henry Fonda ile beraber Lee J. Cobb filmde oyunculukları ile öne çıkan oyuncular. İzlenmesi gereken filmlerin başında geliyor.

mustafatalhauranlı
mustafatalhauranlı filmlerim.com'a üye oldu
mehmetaltur
mehmetaltur filmlerim.com'a üye oldu
cimtr
cimtr filmlerim.com'a üye oldu
SEYMA ELİF
SEYMA ELİF filmlerim.com'a üye oldu
tizep, Baba 2 (1974) filmine bir şeyler yazdı
tizep
1 tizep

İlk filmin konseptine uygun kurgusuna rağmen Marlon Brando'lu film hala favori. Bu ikinci yapım da Vito Corleone'nin çocukluk yıllarına gidiyoruz. Aile ve mafya içiçe bir durum sözkonusu. F.F.Coppola film içerisinde İtalyan'ların Amerika vatandaşları içerisinde saygın bir zümre olduğunu dile getirmesi abes bir sekanstı. Yine de film izlenmeli. Fakat abartılmamamalı.

keanureeves, filmlerim.com kullanıcısının açtığı film veritabanında bulamadığınız filmler başlıklı foruma bir şeyler yazdı
keanureeves
keanureeves

Bokeh

http://www.imdb.com/title/tt3722062/

Sitenin admini nerde? İyice boşverdi burayı. :(

MÜNİR GÜNGÖR
MÜNİR GÜNGÖR filmlerim.com'a üye oldu
saldıray taarruzoğlu
saldıray taarruzoğlu filmlerim.com'a üye oldu
matrixzx
matrixzx filmlerim.com'a üye oldu
hüseyin25
hüseyin25 filmlerim.com'a üye oldu
tizep, Baba (1972) filmine bir şeyler yazdı
tizep
1 tizep

Nihayet 5 parçaya bölerek bitirdim. Hafta sonu 3 saatli bu filmi tek seferde ikinci defa izledim. Böylesi daha iyiymiş. Efsane Marlon Brando ve veliahtı Al Pacino'nun başrollerde olduğu serinin bu ilk filmi tam bir kült. F.F. Coppola unutulmaz bir film armağan etmiş sonra ki kuşaklara. Neredeyse yarım asır önce çekilmiş ama hala ilgi odağı olabiliyor. Filmin kadrosu, replikleri ve müziği harika. Özellikle "ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım" repliği her aklıma geldikçe gülümsüyorum. Mutlaka izleyin.

deniz39
deniz39 filmlerim.com'a üye oldu
paşa_15
paşa_15 filmlerim.com'a üye oldu
serdılege
serdılege filmlerim.com'a üye oldu
tizep, Esaretin Bedeli (1994) filmine bir şeyler yazdı
tizep
tizep

Macar göçmen Frank Darabont'un Amerikan rüyası olan bu film, Stephen King'in Rita Hayworth'lü novellasından esinlenerek senaryolaştırılmış. İmdb sitesinde 9.3 puanla birinci sırayı kimseye kaptırmayan yapımın gişe gelirleri maliyeti bile karşılayamazken eleştirmenler ve sonradan jetonu düşenler tarafından yere göğe sığdıralamayınca yaklaşık 80 milyon dolarlık vcd, dvd satışı gerçekleştirerek yapımcısının yüreğine bir nebze su serpti. Başrol Tom Hanks, Brad Pitt gibi ünlü yıldızlara teklif edildiğinde projelerinden dolayı filme hayır demeleri Tim Robbins'e yaradı. Morgan Freeman ile iyi bir ikili oluşturdular. Yönetmen filmini adadığı arkadaşı Allen Green'in AIDS'ten ölmesi bu başrol arkadaşlığı ile paralellik kurmuş. Konusuna gelince; Andy Duphnes bankacıdır. Karısının kendisini aldatmasını hazmedemez. Karısını ve sevgilisini öldürmek için pusu kurar. Olay sırasında alkollü oluşu ve tabancasının bulunamayaşı kendisini zor durumda bırakır. Hiçbir şey hatırlamaz ve Shawshank hapishanesinin yolunu tutar. Aynı yıl Forest Gump ile vizyona girmesi film için talihsizlik olmuştur ve Oscar'ları Tom Hanks'a kaptırmıştır. İzleyenleri etkisinde bıraktığı için çok fazla abartılan film kusursuz değil. Tüm zamanların en iyi filmi göreceli bir kavramdır. Film kendini izlettiriyor. Bir ara Zindan Adası filmini anımsattı bana. İyi seyirler.

tizep, Yurttaş Kane (1941) filmine bir şeyler yazdı
tizep
1 tizep

Amerika'nın dahi çocuğu Orson Welles henüz 25 yaşında yönetmenliğini, senaristliğini, oyunculuğunu ve yapımcılığını üstlendiği ilk uzun metrajlı filminde zamanın teknolojisi ile harika bir iş çıkarmış. Popüler kültürle beslenmiş milenyum çağı insanımızın algılayamayacağı türden bir yapım olduğu için herkesimin beğenisini cezbedemeyeceği aşikar olan bu filmi klasik film severlere ve Radyo-Televizyon bölümü okuyanlara tavsiye ederim. Filme gelirsek kısaca konusu; C.F. Kane(Orson Welles) küçük yaşta ailesinin(özellikle annesinin) daha iyi bir yaşam sürmesi için taşradan şehire gönderilir. Bu gönderilme annesinin değersiz bir arazisinden altın çıkması ve bir bankanın çocuğu himaye etmesi ile olur. Hayatından annesinden başka kimsesi olmayan küçük Kane uşaklar ve yardımcıları ile yaşar. 25 yaşına geldiğinde banka ile olan sözleşme gereği tüm şirketleri devralır. Ama Kane ilginç bir şekilde sadece bir gazete şirketini alır. Film zamanın medya tröstü Hearst adında bir işadamını konu aldığından çeşitli engellemeler ile karşı karşıya kalır. Hatta Hearst filmin yapımcısı RKO firmasına tüm prodüksiyon giderlerini karşılama sözü ile filmin gösterime girmemesini dahi teklif eder. Doğruyu söyleyenin 9 köyden kovulması misali Orson Welles tehlikeli görülüp Hollywood tarafından neredeyse aforoz edilir. Orson Welles Avrupa'ya gidip film kariyerine orada devam eder. Film hemen hemen Mercury amatör tiyatro grubu tarafından oynanmıştır. O devrin ilkleri bu filmde toplanmıştır. Makyaj ve sinema teknikleri gibi. Film ana kritik öğesi "Rosebud" dır. Film Kane yatak döşeğinde ölürken son sözü olan bu kelime ile başlar. Filmin sonuna kadar bu kelimenin ne anlama geldiği sorgulanır. İzleyince anlayacaksınız. İyi seyirler.

mahrez
mahrez filmlerim.com'a üye oldu
keanureeves, Uzay Yolcuları (2016) filmine bir şeyler yazdı
keanureeves
keanureeves

Aşk ve romantizm de içeren oldukça güzel ve kalite bir uzay filmi.

9/10

keanureeves, filmlerim.com kullanıcısının açtığı film veritabanında bulamadığınız filmler başlıklı foruma bir şeyler yazdı
keanureeves
keanureeves

Uzay Yolcuları (Passengers) (2016)

keanureeves, filmlerim.com kullanıcısının açtığı film veritabanında bulamadığınız filmler başlıklı foruma bir şeyler yazdı
keanureeves
keanureeves

Resident Evil 6

keanureeves, Ahmet Uluçay kişisine bir şeyler yazdı
keanureeves
keanureeves

Anasayfada Galeriler bölümünde görünce anmadan geçmek istemedim.
Türk sinemasında izlediğim en içten film olan 'Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak' filmini bizlere armağan ettiği için bir sinemasever olarak minnettarım kendisine. Toprağı bol, mekanı Cennet olsun.

  • toplam: 215,639 kayıt