Taare Zameen Par (2007) - Yorumlar

(2007)

YORUM YAZ
YORUMLAR (9)
  • toplam: 9 yorum
tizep
tizep

Sanatçı dediğin böyle olur.(bkz. Aamir Khan). Toplumsal sorumluluk bu tarz film yapmayı gerektirir. Hem yönetmen, hem yapımcı hem de oyuncu. Amole Gupte'nin senaryosunu yazdığı film; disleksi hastası bir çocuğun toplum tarafından izole edilmişken, vekil resim hocası Nikumbh'un gelmesi ile kader ağlarını farklı bir yöne doğru örer. Global gişelerde başarı sağlayan film, Süperhit kategorisinde.
Film içerisinde kulağa küpe cinsinden güzel vecizeler var. Öğretmenlerin mutlaka izlemesi gerekli. Çocuk oyuncuya ilk başlarda uyuz olurken, Aamir Khan'ın devreye girmesi ile beraber sempatik bir görünüme bürünüyor. Finali duygu yüklü olan filmi izleyin.

Amen.Ra
1 Amen.Ra

Aamir Khan...! Sempatik, samimi, duygusal, neşeli, romantik ve duyarlı.. Gerçek hayatta bu vasıfları taşıyor mu bilemiyorum lakin izlemiş olduğum her filminde tüm bu imrenilesi duyguları bana en güzel şekliyle yansıtmayı başarıyor. Zaten özünde olmayan bir duyguyu rol gereği de olsa bu kadar etkileyici ve hissedilir bir şekilde izleyiciye aktarmak pek mümkün olmasa gerek. İzlediğim her filminden sonra Aamir Khan' a olan hayranlığım Bollywood sinemasına beni bir adım daha yaklaştırıyor..

Taare Zameen Par ( Her Çocuk Özeldir ); tartışmasız kendi türü arasında ki en iyi örneklerinden birisiydi. Açık konuşmak gerekirse filmin neredeyse ilk bir saatinde inanılmaz sıkıldım ve tüm beklentim yerle bir oldu. Bu kadar büyük övgüler alan, 8,6 gibi yüksek bir İMDB puanına sahip olan film bu mudur..? diye sordum durdum kendime.. Ta ki beklenen gerçekleşene yani ' Aamir Khan ' hikayeye dahil olana kadar... Sınıfa girdiği andan itibaren herşey tersine döndü ve senaryo hızla tırmanmaya başladı. Ishaan karakteri adeta beni çılgına çevirmişti. Yaptıklarını izledikçe nefret ettim ve elime bir terlik alıp ağzının orta yerine patlatmak istedim. İşte bu noktada ÖN YARGI' nın ne büyük bir aldatmaca ve yanılgı olduğunu öylesine sarsıcı bir anlatımla izlemeye başlıyorsunuz ki içinizden parça üstüne parça kopuyor.. Özellikle ebeveynlerin sorumluluklarını, çocukları ile olan hatalı iletişim şekillerini, eğitim kurumlarındaki yanlış düzeni ve öğrencilere olan yanlış yaklaşım ve tutumlarının ne kadar büyük sorunlara yol açabileceğine çarpıcı ve ibret verici sahnelerle tanıklık ediyoruz. Toplumsal sorunlara çok ince ayrıntılarla parmak basan bu kadar etkileyici senaryoların tüm Dünya ülkelerindeki TV kanallarında yayınlanmasının gerçekten fazlasıyla etkileyici olacağı kanaatindeyim.

Hayat çoğu zaman insana adil davranmıyor. Fakat bazen hiç ummadığımız bir anda, beklemediğimiz bir şekilde karşımıza öyle bir fırsat sunabiliyor ki, baştan aşağı bütün dünyanızı değiştirebilecek, yaşamınızı her anlamda etkileyebilecek bir fırsat olabiliyor bu. Belki bir insan vasıtasıyla ya da yaşanması gereken bir olay aracılığıyla... Önemli olan bunun farkına varabilmek, değerlendirebilmektir.. Kurgusu ve oyunculuklarıyla muhteşem bir Aamir Khan filmi daha... Israrla ve Şiddetle TAVSİYEMDİR..... 10 / 9

Morcivert@
Morcivert@

3 idiot kadar beğenmesem de gerçekten izlenmesi gereken keyifli bir film..Ayrıca film içindeki müziklerde gayet güzel ve film gibi etkileyici.

imik_eso@hotmail.com
imik_eso@hotmail.com

izlediğin tüm flimleri harika kendsinide çokk seviyorum harika bi insan..

.Volk.
1 5 .Volk.

Aamir Kahn'ı çok seviyorum. Taare zameen par yani Yeryüzündeki yıldılar tıpkı 3 idiots gibi insan sevgisiyle dolu bir film. Muhteşemdi adeta içime işledi. Mutlaka izlemelisiniz. Son olarak kendim gibi yufka yüreklileri gözyaşlarının sel olabileceği konusunda uyarmayı bir borç bilir, Aamir Kahn'ı yüzünden gözünden öper, kendisine teşekkürlerimi sunarım. Saygılar. İyi seyirler.

Serzen
4 Serzen

Okullar'da ders olarak izletilmesi gereken bir film yapmış Aamir Khan ve çok iyi bir performans sergilemiş. Her sahnesi ders niteliğinde. Taktir ve teşekküre şayan başarılı bir yapıt.

selma207ff selma207ff

aynen öyle

ilktaşıatanilkçiçeğiveren

filmin problemi baş kısmını çok uzatmışlar, aamir khan filmin anca yarısında devreye giriyor ve bence film ondan sonra silkeleniyor.
özellikle eğitimcilerin ve ebeveynlerin izlemesi gerektiği yönlü yorumlara ayrıca bi katılıyorum.

nist
5 nist

Bu filmin bu kadar az bilinmesine çok şaşırdım, çünkü film oldukça başarılı. Öğretmen, öğretmen adayı ve ebeveynlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film.

bu cevap silinmiş
1 LemanPrettyyy LemanPrettyyy

Aynen katılıyorum

volver
1 volver

Filmi izledikten sonra müthiş bir resim yapma isteğiyle dolup taşıyor insan. Son derece naif ve eğlenceli bir filmdi.Zamanı uzun tutmalarına rağmen nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

  • toplam: 9 yorum
ÖNERİLER