melodyy › profil

melodyy

melodyy İLE BİR ŞEYLER PAYLAŞ
TAKİP
melodyy, Aşk ve Gurur (2005) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

kitabını okumadan önce keşke filmini izlemiş olsaydım diyorum.tabi bu konuda film çok kötüydü diyemem çünkü filmin kitabın önüne geçmesi zaten imkansız birşey. uyarlama olarak çok fazla iyi bulmadım ama kitaptaki karakterlerin mizaçlarına uygun oyuncu seçimi yapmaları ve dönem ingilteresinin zihniyetini en iyiye yakın şekilde yansıtabilmeleri başarılı olduğunu gösterir filmin. yine de tavsiyem kitabını filmini izledikten sonra okumanız.

melodyy, Borat (2006) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
3 1 melodyy

filmdeki bazı iğrenç sahneler gerçekten abartılmış. absürd eleştiri filmi olduğunu bilerek veya bilmeyerek filmi izlemiş olmak bunu değiştirmez.ya da en azından bizim kültürümüze göre çok absürd geliyordur, kim bilir.

melodyy, Sadece Arkadaş (2005) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

tesadüfen televizyonda rast gelip izlediğim, bildiğimiz romantik komedilere yakın bir senaryoya sahip (ve o kaçınılmaz sonlarına ) ama izlenilebilecek kadarda eğlenceli bir film

melodyy, Truman Show (1998) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

ilk olarak söylemeliyimki ender rastlanan bir senaryo örneği. ayrıca da riskli. yani film hatası yapılma olasılığı yüksek.(filmin içinde film hatası da denebilir buna) trumana yaratılan dünyada 30 yıl onun farketmemesini sağlayabilecek her ayrıntıyı iyi düşünmek gerek. yani nasıl olur da böyle birşey olabilir demekle kalmıyor insana sorgulatıyor da sence nasıl olabilir, her ayrıntıyı düşünmeye çalış bakalım diye.

melodyy, Tatil (2006) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

özgün romantik komedilerden biriydi. normalden biraz uzun olmasına rağmen keşke biraz daha uzun olsaydı dedim.

jude law'ın melekleri harikaydı:):) (dul babayı çok güzel oynamış)

melodyy, Simpsons: Sinema Filmi (2007) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

homer ve bart'ın hamburger yedikleri sahne, homer ve domuzcuğunun dansı çok güzeldii:)

çevre sorunlarına değinmesi açısından da iyi bir animasyon.

melodyy, Öldüren Sis (2007) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

stephen king gerilim üzerinden insan ilişkilerine değinmiş. sonu ummadığım gibiydi. filmin en akılda kalan kısmıda şüphesiz sonuydu yine.

melodyy
melodyy

"bana yedi kez yıldırım çarptığını sana anlatmışmıydım?"
"bir keresinde köpeğimi gezdirirken çarpmıştı:))"
...............
büyüdükçe (ya da gençleştikçe) görüntüler değişiyor.

konusu dışında en çok da bu kısım hoşuma gitti:D

melodyy, Şeytan Marka Giyer (2006) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

eğlenmek için birebir filmlerden. oyunculuk da haliyle güzel tabi.

melodyy, Şüphe (2008) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

sonu yoruma açık bir film. meryl streep yine her zamanki gibi..

melodyy, Garfield Komedi Festivali (2008) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

garfield serisinin en kötü filmi diyebilirim. ayrıca garfield bu kadar iyi bir kedi de değildi yani. napmışlar kediyi. tembel, vurdumduymaz,şişko kediye alışmıştık. o kedi için bi komedi festivalini kazanmak bu kadar önemli olmazdı heralde..

melodyy, Ratatuy (2007) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

gerçek anlamda iyi, her yaşa hitap eden sayılı animasyonlardan. türkçe dublajı da iyi olmuş. dublajda şefin aksanına kadar dikkat etmişler yani. bir de mutfakta geçtiği için ayrı güzel tabi.

melodyy, Elizabeth: Altin çag (2007) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

cate blanchett savaş sahnesine kadar yüzündeki kırışıklıklarla kraliçenin yaşlanmış halini gayet güzel canlandırmış. ama savaş sahnesinde uzun, kızıl saçlarıyla elizabeth hiç de 50 yaşlarında durmuyordu.

melodyy
melodyy

müzikal açıdan pek iyi bulmasamda tim burton yine elinden gelenin en iyisini yapmış. kanlı sahnelere dayanabiliyorsanız sıkmayan bir film.

melodyy, Makas Eller (1990) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

filmi izledikten sonra keşke hayat böyle rengarenk, gösterişli bahçeleri olan evlerden, birbirine bağlı komşulardan,sürekli belli bir düzen içinde yaşayan insanlardan ibaret olsa dedim. tim burton'ın masalsı dünyası insanı büyülüyor. winona ryder'a o beyaz elbise de çok yakışmış ayrıca.

melodyy, Saatler (2002) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

oyuncuların hepsi harika. yazarı nicole kidman'dan, anneyi julianne moore'dan, otoriter tavırlı ,sosyal hayatın içinde erimiş günümüz kadınını meryl streep'ten başka böylesine güzel kaç oyuncu canlandırabilirdi. filmden ziyade oyunculuk ön planda. ama filmi de gözardı etmemek lazım.

melodyy, Bir Rüya İçin Ağıt (2000) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

madde bağımlılarının iç dünyalarını yansıtan ender filmlerden. ruhsal çözümlemeleri bir harika.işte bu benim filmim demiş Darren Aronofsky kendine özgün tarzıyla.jennifer connelly'nin harika oyuculuğunu da unutmamak lazım. tabi en önemlisi de müzikle filmin nasıl bütünleştiğini.

melodyy, Aşkın Kitabı (2007) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

jane austen'da cesaret, sadakat, özgüven var. başka ne denilebilirki. film boyunca bütün bu özelliklerle tam bir jane austen olmuş anne hathaway de.

melodyy, Milyoner (2008) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

alın yazısının böyle bir kurguyla yansıtılması ve film boyunca hint kültürünün hissedilmesi aldığı ödülleri hakkettiriyor. müziklerinin de hakkını yememek lazım tabi.

melodyy, Mamma Mia! (2008) filmine bir şeyler yazdı
melodyy
melodyy

izlediğim en iyi müzikallerden biriydi. oyuncular şarkıları abba en az abba kadar iyi yorumlamışlar. film boyunca inanılmaz bir eğlence var. filme güzellik katan başka bir etken de yunan adaları. özellikle sophie'nin yakamoz altında küçük bir sandalda gelinliğiyle "i have a dream" şarkısını söylemesi akılda kalan sahnelerdendi. kesinlikle tavsiye edilebilecek bir film.

  • toplam: 21 kayıt