baran34 › takip

baran34

baran34 İLE BİR ŞEYLER PAYLAŞ
  • toplam: 16 kayıt
baran34
baran34

Zeyno Film yapım şirketinin sahibi bu hanımefendiye ne kadar teşekkür etsek azdır. Cannes ödüllü filmin arkasında olmak ve destek vermek büyük bir başarı.

baran34, Yeni Örümcek Adam’ın parada pulda gözü yok! başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
1 baran34

yapımcısı avi arad'dan başka ne beklenirdiki sinekten yağ çıkaran bir zihniyet.

baran34, Orlando Bloom, Budizm için kariyerine ara verdi... başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
1 baran34

Allah akıl fikir versin.

baran34, Vay Anam Vay başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
1 baran34

Vay anam vay serisinin ilki ve eniyisi. Sonrakiler bence başarısızdı. Burada Martin Lawrence'ı gizli ajan rolünde izliyoruz. Filmde iki karakteri oynuyor. Öbür karakter filme de ismini veren Koca Anne karakteri. Koca Anne karakterindeyken istemedende olsa Sherry'e aşık oluyor ve komedi bu iki unsur arasında gidip gelirken start alıyor. En komik sahnesi ise Sherry ile Koca Anne yataktayken Sherry'nin "bir fener dahamı var arkamda? demesiydi. 30 milyon dolar bütçeli film 180 milyon dolar gişe hasılatı yaparak serinin devamına yeşil ışık yaktı fakat diğerleri hem gişe anlamında hem de izlenilme açısından başarısızdı. Bu ilk bölüm çok şey vaadetmiyor fakat eğlendirici olduğu aşikar.

baran34, “Transformers: Yenilenlerin İntikamı” başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Güzel ve açıklayıcı bir yorum teşekkürler.

baran34, "Transformers 2" Günlüğü başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Aydınlatıcı bir haber olmuş

baran34, Bu Cezaevinde Yaşananlar Çok Ses Getirecek başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

İnsanlığın kaybolduğu bir dönem olan 80 darbesinin zulüm merkezlerinin en gaddarı olan Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi'inin bilinmeyenlerinin anlatıldığı enteresan bir belgesel.
Her ne kadar tutukluluların ideolojilerine sıcak bakmasamda; onların bu şekilde işkence görmelerini insanlık onuru adına hazmedemiyorum.
Etki tepkiyi doğurur diye bir deyim var. Sonucunda bu işkence mekanizmasının başında ki zat intikam kurbanı olmuştur. Ama keşke bu olaylar hiç yaşanmasaydı. Bu belgeseli mutlaka ama mutlaka izleyin. Tarihimizin kara lekesi olan bu dönem ile yüzleşmemiz bir zarurettir.

baran34, ‘Av Mevsimi’ başlıyor ama yeterli av yok başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Bilgilendirici ve objektif bir yazı olmuş teşekkürler.

baran34, Türk Sineması şokta: Sadece dört film kâr etti! başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
1 baran34

Bu istatistik neye göre şaşırdım. Çünkü Av mevsimi 2 milyon seyirci barajını geçmiş ve 20 trilyon hasılat elde etmiştir. Yani zarar falan yok aksine süper ötesi bir kar var. New York'ta 5 minare ise 32 trilyon gişe yapmıştır. Bu istatistik herhangi bir anlam ifade etmiyor.

baran34, Star Wars Günü Kutlu Olsun! başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
3 1 baran34

Akıllarını peynir ekmekle yemiş bilimum zerzevat takımı. Ya bi akıllı olun böyle boş işlerle uğraşmayın. Nerelerinden uyduruyorlar bu zırvalığı.

baran34, 13 yaşında 'Siyah Beyaz' filminin müziğini yaptı başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Ne güzel bir haber. Demekki bizdede ufku geniş ve kültürlü dahi gençler yetişebiliyormuş. Çünkü tiki ve emo tabir ettiğimiz gençlik ben korkutuyor. Bellerinden yarım metre aşağıda kot pantalon giyen saçlarını kızılderili oturan boğa gibi yapan nesil Türkiye'nin geleceğinin kaybıdır. Böylesine başarılı genç kardeşlerimizin çoğalması dileğiyle

baran34, Bourne ile yeniden başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
1 baran34

Bence 1988 yapımı orjinal TV dizisi daha çok duygusallığa yer veriyordu. Richard Chamberlain ve Jacklyn Smith arasında ki romantizm had safhadaydı. Oysa 2002 de çekilen tekrar yapımında Matt Damon ve Franka Potente arasında bunu göremiyoruz. Zaten Franka çok antipatik bir duruşu var ve güzel değil.

baran34, Şrek Sonsuza Dek Mutlu: Son Bölüm başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Zorlama bir senaryo ve uyduruk bir final. Bence serinin en zayıf bölümüydü. İyi ki son bölüm olmuş. İşin tadını kaçırmışlardı zaten. 10 yılda 4 animasyon filmi ve 4 milyar dolara yakın gişe hasılatı. Bu sonuç DreamWorks firmasını ihya etmiştir. Yinede böyle bir animasyon karakterini hafızalarımıza kazıdıkları için gayet başarılı bir iş çıkarmış gözüküyorlar. Shrek ve Çizmeli Kedi en sevdiğim iki karakter oldu. Yapımcı firmadan daha iyi işler beklemek dileğimle...

baran34, 'Kurtlar Vadisi - Filistin", İsrail Basınında başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Kurtlar Vadisi dizisini izlemeyenlerden birisi olarak Irak filmi ile K.V.Filistin filmini ilgi ile izledim. Dikkat ediyorumda Mahsun Kırmızıgül ve Şaşmaz kardeşlerin filmleri hep te Türk izleyicilerin gönüllerini hoşnut eden ruhlarını okşayan cinsten.. Tabi buda gişe rakamlarının zirveye oynaması demek. Filme gelince aksiyon sahneleri çoğu Türk filmlerinde görmeye alışık olmadığımız türde başarılı. Detaylarda ve kurgularda olumlu çalışılmış. Örneğin israil ordusunun askeri giyim ve teçhizatları hatta araç ve tankları sanki bire bir kullanılmış. Bu da inandırıcılığı olumlu yönde etkiliyor. Fakat burada senaryo çelişki yaratıyor. Çünkü 7 yaşında ki bir çocuk bile pavyon fedaisi kılığıyla israil ordusunun içine girip alayını öldürüp sağ salim oradan çıkmasına inanmaz... Maşallah Polat Alemdar; Cüneyt Arkın'ın Kara Murat tiplemesini günümüze uyarlamış. İsrail'in mağdur edebiyatına bu filmle bir nokta koymaya çalışırken senaryodaki abartılı sunum o noktayı virgüle çevirmiş. Umarım bundan sonra daha iyi senaryo ve ekip ile filmlerini yaparlar. İyi seyirler....

baran34, "Öldür Beni": Ölmeyi bile beceremeyenler başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

Film kötü yorum mükemmel..

baran34, Said Nursi'nin Hayatı, Beyazperdede! başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
baran34
baran34

böyle karaktersiz insanların hakaretvari yorumları üstadın hatırasına zarar vermez. Olsa olsa kendi sapkın ideolojik kin kusmalarının üstad üzerinden dine saldırmaktan ibarettir. Üstadın dediği gibi "YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM"

  • toplam: 16 kayıt