archcoder › profil

archcoder

archcoder İLE BİR ŞEYLER PAYLAŞ
TAKİP
archcoder, The Dark Horse (2014) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Genesis Potini'nin hayatından kesitler sunan Yeni Zelanda yapımı bir film. Konusu oldukça ağır ilerlese de bir yandan da izlemeye devam ediyorsunuz. Hayatını satrança adamış bir adamın yaşadığı zorluklar çerçevesinde, her zaman olumlu düşünerek imkansız gibi gözüken şeyleri aslında yeterince istenirse ve bu bağlamda istikrarınızı korursanız her şeyi başarabileceğinizi gösteren, bunu anlatan -en azından ben bu şekilde algıladım- bir filmdi. Ayrıca Münih Film Festivali, Palm Springs, Rotterdam, San Francisco, Seattle ve St. Tropez gibi bir çok uluslararası film festivallerinde toplamda 20 ödül almıştır. Zaten filmin imbd ortalaması da 7,8.

archcoder, Citizenfour (2015) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Sadece belgeselde izlediklerime dayanaraktan böyle birşeyin var olması oldukça korkutucu. 1 saniye içerisinde analiz edilip, siniflandirilan ve kayıt altına aldıkları veri miktarı 1 TB (Terabayt). İnanılır gibi değil. Ve bunları yaparkende buldukları kılıf "Ulusal Güvenlik". Aslında ulusal güvenlikle alakası bile olmayan tamamı ile çıkar amaçlı olarak tasarlanıp, uygulamaya konması bırakın A.B.D.'yi global bir suç teşkil etmekte. Umarım gelecekte insanların mahremiyeti uluslararası yasalarla korunur. Aslında bu mümkün değil gibi gözükse de umut etmekten başka çare yok maalesef.

archcoder, Taxi 4 (2007) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Aynı maceraların farklı versiyonlarını çevirip çevirip koyuyorlar. Araç biraz fazla abartı olmuş ayrıca da. "Vasat".

archcoder, Taksi 3 (2003) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

İlk iki filme göre daha yavandı. Olayların gelişme tarzı enteresan şekilde anlamsız. Vasat bir film kısacası.

archcoder, Taksi (1998) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Başlarında biraz sıkılsam da fena değildi.

archcoder, Taxi 2 (2000) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Eğlenceli ve sıkılmadan izlenebilecek "vakit geçirmelik" bir film.

archcoder, İsyan (2002) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
2 archcoder

Gerçekten de izlediğim en iyi aksiyon filmlerinden bir tanesi. Özellikle birkaç sahnesi var ki tam matrixvari. Şiddetle tavsiye ediyorum..

archcoder, Red (2010) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
1 archcoder

Bu kadar kaliteli oyuncuya rağmen orta dereceli bir aksiyon - komedi filmi olmuş. Kadroyu görür görmez hemen izlemem lazım dedim kendi kendime. İzledikten sonra o kadar da iyi olmadığını görmek beni birazcık hayal kırıklığına uğrattı. Kötü değildi ancak daha iyi olabilirdi. Ayrıca Marvin karakterini çok beğendim..

archcoder, Agora (2009) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Tek kelimeyle harikulade. Oyunculuk, kostüm ve filmin atmosferi mükemmeldi. Özellikle Rachel Weisz güzelliği ve oyunculuğuyla oldukça göz kamaştırıcı.

archcoder, Le guetteur (2012) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Enteresan bir film..Banka soygunu ve psikopatlık...İkisi bir arada..İkisinin birleşimini beğendim. Ancak daha farklı işlenebilirdi, daha iyi çekilebilirdi. Vasat.

archcoder, Acımasız Hayat (2005) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
1 1 archcoder

Filmin başında anlamakta zorluk çektiğim bir gece operasyonuyla başlıyor. Klasik psikolojisi bozulmuş amerikan askeri portresi çizilmiş. Filmin geneline bakarsak oldukça vasat geçiyor. Ayrıca filmin türkçe ismi acımasız hayat, amerikan askerimiz yaptığı ve işlediği suçlarla şansı vasıtasıyla herşeyden sıyrılıyor. Sadece filmin sonundaki vurulma sahnesi iyiydi. Onun dışında çok vasat ve durağan geçen bir film.

archcoder, Çöküs (2004) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

İzlediğim en güzel filmlerden bir tanesi. Umutsuzluk ve Adolf Hitler'in çöküşü ancak bu kadar iyi kurgulanabilirdi. Unutamadığım sahneleri sıralarsak; Umutların tükendiği an, bir annenin 5 çocuğunu zehirlemesi ve insanların intihar etmeleri. Bu tarz tarih ve savaş filmlerini sevenlerin mutlaka izlemeleri gerek.

archcoder, Julia’nın Gözleri (2010) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
1 archcoder

Film güzel bir sahne ile başlıyor. Devamında olaylar çok daha ilginç bir hal alıyor ve izlerken adeta sizi içine çekiyor. Hatta filmin mekan ortamı o kadar iyi kurgulanmış ki ve belli bir bölüme gelene kadar birkaç karakterin yüzünü görmemeniz gerilimi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Sıkıldığım bir 10 dakikalık kısım oldu. Bu kısmı gözardı edebilirim sanırım. Onun dışında final bölümüne girdiğimizdeki karanlıkta çekilmiş sahneler bana göre çok orjinaldi.

archcoder, Gökten Üç Elma Düştü (2008) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Başarılı bir yapım..

archcoder, Av Mevsimi (2010) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
1 archcoder

İzlemeyi planladığım ve ancak bugün izleyebildiğim bir filmdi. Konusu hakkında hiçbir fikrim olmadan izlemeye başladım ve çok beğendim. Öncelikle Türkiye'de bu tarz filmler pek çekilmiyor. Çekilen filmlerde ya komedi oluyor çoğunlukla ya da dram. Özellikle belirtmeliyimki kurgu, tasarım, çekim kalitesi, kadraj ve oyunculuk gerçekten tek kelimeyle anlatmam gerekirse mükemmel. "Filmde hatalar yok mu?" diye sorulacak olursa; elbetteki var. Ancak bunlar gözardı edilebilir. Son yıllarda izlediğim en iyi Türk filmiydi. Şiddetle tavsiye ederim..

archcoder, Son Gece (2010) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
1 archcoder

Bu kadro kalitesine rağmen oldukça yavan ve tatsız bir filmdi.Bana göre zaman kaybı..

archcoder, Karmakarışık (2010) filmine bir şeyler yazdı
archcoder
1 archcoder

Ailecek izlenebilecek güzel bir animasyon filmi. Yaratılan ortam ve yan karakterlerle adeta masalın içine giriyorsunuz. Ayrıca belirtmek isterim ki Maximus adlı at tam bir bomba..Bu tarz filmleri sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum..

archcoder, Yılın En İddialı Pamuk Şekeri: "Karmakarışık" başlıklı yazıya bir şeyler yazdı
archcoder
archcoder

Harfiyen kesinlikle katılıyorum..

archcoder
1 archcoder

Filmdeki tüm mantık ve düşünce hatalarına rağmen beğendim..Bol aksiyon, çatışma ve patlamaların bir arada olduğu bilim kurgu filmlerinden bir tanesi. Mantık hatalarından bir kaçını saymak gerekirse uzaylıların anatomisinin 2 dakikada çözülmesi, Los Angeles işgaldeyken ve bütün birlikler dağıtılmış ya da yok edilmişken 7-8 askerin uzaylıların mantığını çözmesi, bu kadar az askerin uzaylıları altetmesi sayılabilir. Eğer bu saydıklarımı gözardı edebilirseniz izleyin..

archcoder
archcoder

Hiç bu açıdan bakmamıştım. Enteresan..

  • toplam: 430 kayıt