Dolunayy › profil

Dolunayy

Dolunayy İLE BİR ŞEYLER PAYLAŞ
TAKİP
Dolunayy
neslinozguroglu
Dolunayy ile neslinozguroglu arkadaş oldular
Dolunayy, neslinozguroglu kullanıcısının açtığı Bir döneme damgasını vurmuş filimler. başlıklı foruma bir şeyler yazdı
Dolunayy
1 Dolunayy

Aysel Bataklı Damın Kızı.

Dolunayy, Oyun (1997) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

oyun oynamak güzeldir... monoton ve sıkıcı hayatları renklendirmek için oyun oynamak belkide iyi bir çaredir... böyle aksiyon dolu, neredeyse gerçek bi oyunu anlatan bu filmi izlemek sonunu tahmin etmeye çalışıp yanılmak ve şok olmak da güzeldir ama film bittikten sonra tüm yaşananların bi oyundan ibaret olduğunu görmek sinir bozucu olabilir.

Dolunayy Dolunayy

spoiler vermişim aman!

1 Katrem Katrem

biraz öyle olmuş:))

Dolunayy, Ulak (2008) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

masal: zaman mekan ve kişilerin hayali olduğu düşsel ögelerle süslenmiş , ders vermeyi ve iyiye yöneltmeyi amaçlayan edebiyat ürünüdür. bu film de bu özelliklerin hepsine sahip. farklı bi yapım olmuş. tim burton filmlerini anımsattı bana.

Dolunayy Dolunayy

Tim Burton ve Ulak mı? hayal gücüm bi hayli genişmiş :)

Dolunayy, John Malkovich Olmak (1999) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

Enteresan sözcüğünün çok uygun düştüğü enteresan bi film. Malkovich'in kendi beynine gittiği sahne muhteşemdi. Malkovich, malkovich malkovich??
Malkovich. :) sahnede şarkı söyleyen kadından, etrafta yemek yiyen insanlara kadar herkes tek bi kelimeyle konuşuyordu "Malkovich".
Psikolojiyle ilgileneler severek izler sanırım.

Dolunayy, Rastgele Balthazar (1966) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

Filmin ana karakterinin bi hayvan olması filmi enteresan kılmış. Olaylar Balthazar ve onun sürekli değişen sahiplerinin başından geçiyor. ilgi çekici, farklı bir film olmasının yanında gereğinden fazla ağır ilerlediği inkar edilemez. bu özelliği sebebiyle birçok kişi tarafından sıkıcı bulunabilir. ama bana kalırsa sabırla izlemek gerekiyor ne de olsa vaftiz olan, aziz ilan edilen (sadece sahibi tarafından) ve bizim Sezerciğin Fıstığından daha çok acı çekmiş bi eşek Balthazar.

Dolunayy, Orada Olmayan Adam (2001) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
1 Dolunayy

sonunda izleme şerefine erişebildiğim, geç kalmışlığımın üzüntüsünü arttıran film... herkese tavsiye edilebilecek muhteşem bi yapıt olmuş. başrol oyuncusu kendine hayran bırakıyor ve gerçekten orada olmayan adam sözcüğü ed ile bütünleşiyor zihnimizde. ne badireler atlatıp izledim bu filmi ama değdi hepsine, tüm izleme çabalarıma. filmin sonunda mutluluk yok ama sizi bekleyen bi tebessüm var bu filmi izlemiş olmanın mutluluğundan gelen...

Dolunayy, Sadakatsiz (2002) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

film güzel ama sonlara doğru biraz sıkıyo. 124 dk biraz fazla olmuş bu film için.

Dolunayy, Hayvan Mezarlığı (1989) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

kitabını okumadan filmi izlediğim içindir belki film bana süper geldi. korku filmlerinden korkamıyorum diye üzülmemin yersiz olduğunu farkettim ve 20 sene önce yapılmış bi film günümüz filmlerinin başaramadığı kadar etkiledi beni. yanımda uyuklayan filmi daha önce defalarca izlemiş arkadaşıma uyuma diye her an dürtükleyip baskı yaparak izledim filmi.

Dolunayy, Cube Zero (2004) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

sonuncu KÜP'te her yer kan revan içinde... Küp gibi mantıksal, matematiksel konular üzerine kurulu olduğuna inandığım bir filmin böyle bayat sahnelere başvurması yersiz olmuş.insan hafızasına sorgusuzca bakılabilmesi, yemek niyetine yenen haplar ( en kötü kısmı burası tuzaklardan bin beter), mahkumların beyninin yıkanıp Küp'e yollanması filmi bilim kurgudan alıp kara ütopya haline getirmiş biraz. ilk küp kadar ii değil ama ikinciyi geçtiği kesin. izlemeye değer filmin başlangıcını öğrenmek için.

Dolunayy, Küp 2: Hiperküp (2002) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

ilk filmi izledikten yıllar sonra büyük merakla alıp izlediğim ama aradığımı bulamadığım bi film olmuş. geçen onca zamana rağmen daha ii bi film çıkarmak bi kenara daha kötüsünü bile yapmayı başarmışlar. gene de izlenmez bi film değil küp 2 zira birinci filmdeki mantık aynen devam ediyor. güzel bilim kurgu denince benim için küp serisi ön sıralardadır.

Dolunayy, Gemide (1998) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

bence olmuş bu film süper olmuş hem de. çocukluk zamanlarımdan sıyrılıp gelen harbi laz uşağı sandığım (belki öyledir gerçekten) Erkan Can'ın ne müthiş bi oyuncu olduğunu gösteren nadide film. filmin büyük bi kısmının gemide geçmesi çok ii olmuş bana kalırsa. serdar akar'ın ilk ve en güzel filmi galiba.

Dolunayy, 21 Gram (2003) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

gene Alejandro González Iñárritu gene kesişen hayatlar gene muhteşem bi film.... ben müptelası oldum tavsiye edilmeyecek gibi değil

Dolunayy, Şampiyon (2008) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

ben bol bol amerikan güreşi izlerim diye beklerken bol bol striptiz şov izledim. pek büyük bi dram göremedim ben filmde belki de bana hitap eden hüzünler olmadığı için hiç etkilenemedim. bnm için tek güzel tarafı güreş sahneleriydi. amerikan güreşi sevenlerin izlemesi gereken bi film

Dolunayy, Kayıp Otoban (1997) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

kafayı allak bullak eden somutluktan gayet uzak bi film. filmin sonuna kadar neler oluyo şaşkınlığıyla izledim neyseki sonunda bişeyler anlaşılıyo da ( ya da ben anladığımı sanıyorum) kafayı toplamaya sebep oluyo. bilinçaltına uzanmak isteyenler için çok uygun bi seçenek.

Dolunayy
Dolunayy

muhteşem filmdi ne söylesem şimdi kelimeler yetersiz kalıcak. özellikle bu yorumu filmin müziklerinden birini dinlerken yazıyorum ki zihinsel yolculuğumu kusursuz gerçekleştiriyim. aslında herşey o kadar aşikar ki kendini bi kaç kez izletmesi de filmin gizeminin bi parçası.

Dolunayy, Pi (1998) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

pi sayısıyla bi bağlantı kuramadım film arasında. psikolojik filmleri ne kadar çok sevsem de bişey anlamadım ben bu filmden. anlasaydım sever miydim orası bi muamma...

Dolunayy, Jules ve Jim (1962) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

izlerken bazı arkadaşlara sinir krizleri geçirten film. çok eşliliğe farklı bi bakış açısı getirmiş:D filmin konusu çok eşlilik değil tabiki. bi kadının buhranlarını ve kendisiyle birlikte mutsuzluğa sürüklediği ilişkilerini(!!!) anlatıyor.

Dolunayy, Bir Rüya İçin Ağıt (2000) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

rüyaların kabusa dönüşmesini dört kişinin bağımlılıkları üzerinden anlatan güzel film. film sadece uyuşturucu bağımlılığı üzerinden giderek hayattaki diğer bağımlılıklarımızı es geçmiyor.

Dolunayy, İçerde (2007) filmine bir şeyler yazdı
Dolunayy
Dolunayy

önemli uyarı hamileler izlemesin!!!
sadece vahşetle kanla filmi film yapmaya çalışmışlar ama sinir bozucu bi şey çıkmış ortaya.

  • toplam: 51 kayıt