Mamma Mia! (2008) - Yorumlar

(2008)

YORUM YAZ
YORUMLAR (43)
  • toplam: 43 yorum
baran34
baran34

Efsan topluluk ABBA'nın Mamma Mia adında ki müzikalinin film versiyonu. Başrollerinde Meryl Streep, Pierce Brosnan ve Amanda Seyfried var. Film aşamasında Pierce Brosnan imza attıktan sonra bile filmin konusunu bilmemesi çok garip. Sadece Meryl Streep'in kadroda oluşu onu cezbetmiş. Meryl Streep'in bu kadar güzel şarkı söyleyebildiğini tahmin etmemiştim. Filmin konusu; Sophie(Amanda Seyfried) Sky adında bir gençle Yunan adasında evlenmek üzeredir. Donna(Meryl Streep) kızının düğünü için hazırlık yaparken, kızının kendisine bir sürpriz yaptığından habersizdir. Sophie; Sam, Harry ve Bill'i bu küçük adacığa çağırmıştır.
Filmde ABBA'nın kurucularından Benny ve Björn cameo olarak görünmekte. Benny bir şarkıda piyano çalar. Björn ise filmin sonlarına doğru mitolojik bir tanrı'yı canlandırmakta.
Fillm hasılat olarak 2008 yılının en iyi 13. filmidir. 650 milyon dolar bir müzikal film için gayet başarılı.
ABBA hayranı ya da müzikal filmlerle aranız yoksa film size absürd gelebilir. Fakat benim gibi ABBA şarkılarını seven biri iseniz bu film size göre. Filmin en kötü yanı Pierce Brosnan'ın bizdeki rahmetli Kemal Sunal tarzı şarkı söylemesi diyebiliriz. Genel anlamda 10 üzerinden 7.

ymalki
ymalki

harika ... Merly Streep performansı süper...

sculord10
sculord10

müzikal ter filmlerden hoşlananlar için kaçırılmayacak bir film. oyuncu kadrosu müthiş.

vitall
vitall

Aynı adlı müzikalden yola çıkılarak yapılan bu film oldukça eğlenceli ve renkli.Müzikalin konusunu pek çekici bulmasamda ABBA şarkılarıyla yapılmış olması müzikalin canlı ve samimi olmasına sebep olmuş.Oyuncular kaliteli ve şarkılarıda çok iyi yorumlamışlar.Filmin çekildiği mekanlarda inanılmaz güzel.Bu film tam bir görsel şölen ve müzik ziyafeti.

ilkkaan
ilkkaan

muzikleri, oyuncuları ve gorsel soleni ile mukemmeldi.... eski zamanlara alıp goturuyor insanı ve keyifli zaman yasatıyor...

john connor
john connor

sadece müzikleri için bile izlenebilir.tabi bi de meryl streep war:)oyunculuklar da yerinde, müzikler için üretilen bahaneler de:)

jokerberke94
jokerberke94

şarkıların hatrına 5 verdim zaten filmin konusu yok kendi türünün iyi bir örneği olabilir ama pek beğendiğimi söyleyemem

melodyy
melodyy

izlediğim en iyi müzikallerden biriydi. oyuncular şarkıları abba en az abba kadar iyi yorumlamışlar. film boyunca inanılmaz bir eğlence var. filme güzellik katan başka bir etken de yunan adaları. özellikle sophie'nin yakamoz altında küçük bir sandalda gelinliğiyle "i have a dream" şarkısını söylemesi akılda kalan sahnelerdendi. kesinlikle tavsiye edilebilecek bir film.

Erim1981
Erim1981

Bir muzikal filmi bu kadar begeneceğim aklıma gelmezdi ancak supermıs ya. Mutlaka seyredilmesi gereken bir film. ABBA'nın amma sarkısını biliyormusum. Tabi bir de Yunan adalarında gecmesi de ayrı bir guzellik...

rebeLLious[o]
rebeLLious[o]

Guzel bır fılm macera tavsiye ediyorum :)

Mattadelamarques
Mattadelamarques

Sadece tek bişi diiim mi ?
"Dancing Queen" sahnesi - ölüyü diriltir:)

chantlay
chantlay

hem göze hem kulağa hoş gelen keşke orda olsaydım dedirtecek kadar ıyı imdb den ıyı puan alamamıs ama syredenlere film bittiğninde müzikal filmlere olan önyargıyı biraz hafifletecek cinsten keyifli bir çalışma

wackyy
wackyy

gerçekten hiç sıkılmadan izleyebilceğiniz eğlenceli bir film.
müzikler o kadar hoş ki bi an sinemada kalkıp dans edesin gelmişti :)

darksunburst
darksunburst

Açıkçası biraz zoraki ve bayağı bir önyargıyla izlemeye başlamıştım bu filmi. Ama çok eğlenceli, çok keyifli bir film olmuş. Oyuncuların kalitesi zaten tartışılamaz. ABBA şarkılarını da çok iyi yorumlamışlar. Ayrıca kareografiler ve manzaralar da süper ötesi. Bence izleyin hiç pişman olmazsınız.

kaos22062005
kaos22062005

müzikal tarzı olduğu için çok beyenmedim. benim beyendiğim tür değil ama yinede izlerken sıkılmıyorsunuz ve yorgunluğunu alıp içinizi açıyor. dinlenmek için izlenesi bir film.......

bassbariton
bassbariton

Mamma Mia! müzikal filmini seyrederken çok eğlendim. İnsanın içindeki bütün sıkıntı gidiyor ve sürekli şarkı söyleyip dans etmek istiyorsunuz. Mümkün olan ilk fırsatta da o adaya gidip orayı görmek istiyorum :)

gsm_lee
gsm_lee

kalkıp oynayasınız gelıyor sarkılara buyu bir zevkle eşlik ediyorsunuz cok hos bır film!

calimero
calimero

Bazı filmler vardır, insana enerji veren yaşama sevinci veren işte 'Mamma Mia!' tam olarak bu filmlerden :) Kurgusu, atmosferi, şarkıları, enerjisi ve muhteşem oyuncuları ile bol keyif verici aynı zamanda , kalbi sıcacık saracak kadar romantizmi ile 10 numara bir film. Meryl Streep her zaman ki gibi göz kamaştırıcı. Oscar'ın birkaç daldaki sahibi belli oldu bile.

rabia41
rabia41

merly streep başarılı yapıtlarda oynamayı bilen bir sanatçı bu filmide harika olmuş izlemenizi tavsiye ediyorum

güleycan
güleycan

gayet eğlenceli...merly streep her zaman ki gibi harika bir iş çıkarmış...abba müziklerini sevmezdim ama bu filmden sonra tekrar dinlemeye karar verdim:)

  • toplam: 43 yorum
ÖNERİLER