EZEL’de ‘Kenan Birkan’ karakterini kimin oynayacağı belli oldu

EZEL’de ‘Kenan Birkan’ karakterini kimin oynayacağı belli oldu

  • HABERLER
Oyuncu kadrosu, konusu, temposu ve sinemayı andıran çekim kadrajlarıyla hayli dikkat çeken ve kısa sürede geniş bir hayran kitlesi oluşan ‘Ezel’ dizisi merak uyandıran bir sonla sezon finalini yapmıştı. Finalde yeni bir oyunun aşlayacağının ve diziye yeni bir karakterin katılacağının ipucu verilmişti. Hal böyle olunca diziye katılacak yeni ismin kim olacağı üstüne hayli konuşuldu, tartışıldı.‘


Finalde adının ‘Kenan Birkan’ olacağını öğrendiğimiz bu yeni karakter için ilk olarak sinemamızın usta oyuncusu Şener Şen’in adı geçti ve oynaması için internette kampanya başlatıldı. Şener Şen rol almayacağını açıklayınca bu kez Selçuk Yöntem ve Uğur Yücel’in adları geçti. Fakat bir türlü bu rolü kimin oynayacağı netleşmedi. Ama artık bekleyiş sona erdi. ‘Kenan Birkan’i ünlü oyuncu HALUK BİLGİNER canlandıracak. 

Böylece Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Tuncel Kurtiz, Yiğit Özşener, Barış Falay, Salih Kalyon, Sarp Akaya, Bade İşçil gibi ünlü isimlerin rol aldığı; genç yıldızlarla, deneyimli oyuncuların harmanlandığı diziye bir usta isim daha katılmış oldu. Haluk Bilginerli kadrosuyla yoluna devam edecek olan ‘Ezel’in yeni bölümlerinin çekimleri haftaya başlıyor.

Dizinin sonunda Ramiz Dayının (Tuncel Kurtiz) Ezel’e (Kenan İmirzalıoğlu) ‘Kenan Birkan’ı ve aralarındaki düşmanlığı nasıl anlattığını hatırlayalım.


‘BU ADAM HER ŞEYiN SAHiBi’
- Bana ilk kitabı kim verdi, bilir misin yeğen? Bir çocuk. “Senin yapacağın her şey bu kitapta yazılmış” dedi. Kitabın adı Sefiller. Açtı okumaya başladı: Ruhumuz karanlıkta kalırsa, günahlar çıkar ortaya. Suçlu, günahı işleyen değil, suçlu karanlığı getirendir.
- Kim bu çocuk dayı? Tanıdığımız biri mi?
- Bu çocuğa çok şey öğrettim. O da bana başka şeyler öğretti. İstanbul’un altını üstüne getirdik. Ta ki, yeneceğimiz kimse kalmayana kadar. Bir gün gazinoda oturuyoruz. Sağıma, soluma bakıyorum. Bana denk kimse, alacağım hiçbir şey kalmamış. Çocuğa baktım, onun baktığı yere baktım. Ve onun olan şeyi aldım.
- İhanet mi ettin?
- En son sahnede paçamı tuttu, kanlar içinde, “Öldür beni dayı, öldür beni” dedi. Sanki olacakları biliyormuş gibi. Öldürmedim.
- Niye? Dayı niye yaptın?
- İnsan ruhu yeğen, niye bilmez.
- Kim bu adam?
- Bu adam, her şeyin sahibi, Kenan Birkan.
YORUM YAZ
YORUMLAR
  • toplam: 9 yorum
sıkıntıyok
sıkıntıyok

Şener Şen olmuyosa eğer oLabiLecek en iyi oyuncu..İyi tercih..Yakışırrr

mhmtygr
mhmtygr

Karakter için ismi geçen tüm isimler çok büyük isimler hepside süper olurdu. Ama haluk bilginer kötü karakteri bakalım nasıl canlandıracak bakalım?

kenshinn
kenshinn

şener şen zaten yaşı gereği olamazdı haluk bilginer doğru bir tercih hem de iyi bir oyuncu ayrıca o karaktere bürünebiliyor bu sene atv bir çok diziyle birinciliğe oynuyor

nemesis821
nemesis821

haluk bilginer ?? şener şen beklentisi içine girince kesmedi ne yalan söyliyeyim

Metın
Metın

Televizyonun yeni fenomeninin, Haluk Bilginer'İ de kadroya katarak, yeni sezona hızlı bir giriş yapacağa benziyor.Bir diğer çok izlenen dizi "Kurtlar Vadisi" de ATV'ye geçti.Sanırım bu sezon rakip kanalların işi zor.

derhasan
derhasan

Haluk Bilginer'den beklentim çok. Biraz ötesini tahmin edemediğim bir senaryoya sahip olan Ezel dizisi gelecek sezon daha fazlasını vermeli.Beklentim çok demiştim galiba,hem Haluk Bilginerden hem de Ezel dizisinden... :P

asimeleksi
asimeleksi

Haluk abinin oynaması cok guzel

Serzen
Serzen

İzlediğim tek yerli dizi ve Haluk Bilginer gibi bir ustanın rol alacağını duymak harika.
Takipteyiz (:

salomeyasmin
salomeyasmin

çok beğendiğim bir dizi.kurtiz tek başına yetiyordu.birde bilginer'de katılınca çok heyecanlı olacak bu sezon...

  • toplam: 9 yorum