1 Mayıs Haftası Filmleri!

1 Mayıs Haftası Filmleri!

  • DOSYA
1 Mayıs haftasında vizyona tam 8 yeni film giriyor!
 
 
 
 

Yenilmezler: Ultron Çağı 

 
 Gişe canavarı Yenilmezler, yine Joss Whedon yönetmenliğinde yeni serisiyle vizyonda. Film, üç boyutlu olmasıyla da tam 141 dakika boyunca macera vaadediyor. Filmin bir diğer büyük kozu da Robert Downet Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans ve Scarlett Johansson’dan gibi yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu...
 
 

Toz Ruhu

Yerli-yabancı birçok festivalde gösterilen Toz Ruhu alternatif yerli sinema sevenler için iyi bir tercih. Yönetmen Nesimi Yetik’in ilk uzun metrajlı çalışması olan yapım, 37 yaşında İstanbul’da kendi halinde yaşayan Metin’in öyküsünü anlatıyor. 
 
 

Toprağın Tuzu

 
Ünlü fotoğrafçı Sebastio Salgado, oğlu ve yönetmen Wim Wenders’in çıktıkları doğa seyahati ve Salgado’nun çektiği fotoğrafların hikayeleri bir belgesel haline getirilmiş. En iyi belgesel dalında Oscar adayı olan ve Cannes özel jüri ödülünü kazanan film, dünyanın farklı egzotik bölgelerini keşfetme olanağı sunarken, baba-oğul Salgado’ların aile ilişkilerine de değiniyor.
 
        

Aşkı Bulunca

 
Romantik komedi severler için bu hafta vizyonda Lulu Wang’ın yönettiği 2014’te çekilen ama ülkemizde yeni vizyon şansı bulabilmiş bir Amerikan filmi var. Ressam Liam Price’ın öldüğü dedikoduları eserlerin satışını artırınca Liam, herkese erkek kardeşi olduğu yalanını söyler. Ama güzel bir gazeteci Liam’ın yalanının peşine düşünce olaylar karışır, filizlenen aşk ikisinin de hayatlarını etkileyecektir.
 
 

Karlar Kraliçesi 2

 
Karlar Kraliçesi’nin gördüğü ilgi üzerine çekilen devam filmi bu hafta vizyonda. Çocuklar için keyifli bir seyirlik olan yapımda yine yönetmenliği Aleksey Tsitsilin üstleniyor. Cüce Orm eski sade yaşamına dönmüştür ama anlattığı kahramanlık yalanları büyüdükçe büyür ve kendini yine eski dostlarıyla yeni bir maceranın içinde bulur.
 
 

Tehlikeyle Flört

 
Murat Şenöy’ün yönetmenliği üstlendiği film, rock müzik icra eden Flört grubunun albüm çıkarma sürecinde yaşadığı maceraları komik bir uslüpla anlatıyor. Kendi emekleri ve alın terleriyle ilerleyemediklerine karar veren grup kendilerince ‘yırtmanın’ yollarını deniyor.
 
 

Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi

 
İnternette yayınlanan bir serinin sinemaya uyarlanmış versiyonu bu hafta vizyonda. Film, Ankara’da Çinçin Mahallesi’nde yaşayan ve mahallelerindeki kentsel dönüşüme karşı koyan bir grup arkadaşı anlatıyor. Filmin yönetmeni Emre Budak ve senaristi Hasan Göktaş da filmin oyuncuları arasında. 
 

Ezan

Haftanın tek yerli korku filmi, çekimleri Fethiye yöresinde yapılan Ezan. Köyde define ararken cinlerle yaşanan korkutuce deneyimlerin hikayesinin anlatıldığı filmde yönetmen ve senarist imzası ilk filmini çeken Fuat Yılmaz’a ait.
 
 
YORUM YAZ
YORUMLAR
henüz hiç yorum yapılmamış