Bu Hafta Yine 10 Yeni Film Vizyonda!

Bu Hafta Yine 10 Yeni Film Vizyonda!

  • DOSYA

17 Nisan haftasında geçen hafta olduğu gibi yine 10 yeni film var.

 

Kanunun Kuvveti / La French

Cedric Jimenez yönetmenliğindeki film gerçek bir hikayeye dayanıyor. 70’li yıllarda Marsilya, dünyada uyuşturucu şebekelerinin en yoğun olduğu bölge iken idealist polis memuru Pierre Michel örgütün başındaki dünyaca ünlü mafya babası Zampa’nın hedefi haline gelir. Başrolde Oscarlı Jean Dujardin yer alırken kendisine Gilles Lellouche, Céline Sallette, Mélanie Doutey, Mélanie Doutey ve Benoît Magimel gibi isimler eşlik ediyor. 

 

Tek Aşkım/The One I Love

Yönetmenliğini Charlie McDowell’ın üstlendiği film keyifli bir romantik komedi. Evlilikleri kötü giden Ethan ve Sophie, evlilik terapistlerinin yönlendirmesiyle doğayla iç içe, güzel bir kır evine tatile giderler. Güzel başlayan bu haftasonu kaçamağı, beklenmedik olaylarla devam edecektir. Filmin başrollerinde, Mad Men dizisindeki rolüyle ünlenen Elisabeth Moss, Mark Duplass ve Ted Danson yer alıyor.

Dönüm Noktası / The Humbling

Pulitzer ödüllü Philip Roth imzalı The Humbling romanından beyazperdeye aynı isimle uyarlanan yapımın yönetmen koltuğunda Barry Levinson oturuyor. Akademi Ödüllü Al Pacino Simon Axler isimli yeteneğini kaybeden bir aktörü canlandırıyor.

Kuzular Firarda / Shaun The Sheep

Filmde ülkemizde de izlenen çocuk çizgi dizisi Kuzular Firarda’nın baş karakteri Shaun´nın şehirdeki komik ve macera dolu serüveni anlatılıyor. Mark Burton ve Richard Starzack yönetmenliğindeki filmde kuzular şehre gidiyorlar. Türkçe seslendirmede Yekta Kopan ismini görüyoruz.

Ejder Yuvası /Dragon Nest: Rise of the Black Dragon

Aynı adlı popüler video oyunu Dragon Nest’ten uyarlanan animasyon filmin yönetmeni Yuefeng Song. Lambert adlı savaşçı gencin Altera´yı kurtarmak için mücadele edişini konu alıyor. Kara ejderhaların yanısıra canavarlar, Elf ve insan ırkının temsilcileri de mücadeleye dahil oluyor.

Eksik

Oyuncu Barış Atay’ı ilk kez yönetmen koltuğunda göreceğimiz filmde kendisi başrolde de yer alıyor. Film, 1980 darbesi sonrası sıkı yönetim sürecinde parçalanan bir aileyi konu alıyor. Nur Sürer ve Uğur Polat gibi deneyimli oyuncular da Barış Atay’a eşlik ediyor.

Mihrez: Cin Padişahı

Genç yönetmen Doğa Can Anafarta’nın ikinci uzun metrajı, farklı bir korku filmi örneğine benziyor. Bol efektli filmde Türkiye’de ilk kez modelleme tekniği ile baştan bir cin 3D görseli yaratıldığı belirtiliyor. Başrollerde Melisa Toros, Tarık Ündüz, Doğa Konakoğlu , Gizem İlhan, Leyla Yüngül ve usta oyuncu Haldun Boysan yer alıyor.

Sebahat & Melahat

Komedi türündeki film iki kadının, çapkınlık yaptıklarını öğrendikleri kocalarını bulmak için, Karadeniz’in yaylalarından İstanbul´a uzanan yolculuğunu anlatıyor. Kalender Hasan yönetmenliğindeki filmin başrolünde Seymen Aydın, Sabriye Kara gibi isimler var.

Senden Bana Kalan

Abdullah Oğuz yönetmenliğindeki filmin senaryosunu da Levent Kazak Güney Kore yapımı A Millionaire’s First Love adlı filmden uyarlayarak yazmış. Hayatı boyunca geçim derdi olmamış Özgür´ün küçük bir köye gitmek zorunda kalmasıyla kendini keşfedişini konu alan filmde başrollerde Neslihan Atagül ve Ekin Koç üstleniyor. 

Polis Akademisi: Alaturka

İpini koparan herkesin soluğu polis olmak için akademide almasıyla başlayan filmde aşırı disiplin merakıyla tanınan Müdür Muavini Beton Haşmet´in başına gelen bir dizi komik olay anlatılıyor. Yönetmen Ali Yorgancıoğlu, başrollerde Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Saba Tümer gibi isimler var.

 

 

 

 

YORUM YAZ
YORUMLAR
henüz hiç yorum yapılmamış