Bu Hafta Tam 10 Yeni Film!

Bu Hafta Tam 10 Yeni Film!

  • DOSYA

10 Nisan haftasında vizyona 3’ü yerli yapım olmak üzere tam 10 yeni film giriyor! 

ALTINLI KADIN/THE WOMAN IN GOLD

Yönetmen Simon Curtis için Maria Altmann’ın hikayesini ele alma fikri ilk olarak BBC’nin, yine arkadaşı olan Alan Yentob tarafından sunulan “Klimt’i Çalmak” isimli belgeselini seyrederken ortaya çıkmış. Film İkinci Dünya Savaşı sırasında Viyana’dan kaçmasının üzerinden 60 yıl geçen ve yaşlı bir Yahudi kadın olan Maria Altmann (Helen Mirren)’ın Nazilerin eline düşen aile yadigarı portrelerinin tekrar kendisine iade edilmesi için savaşmaya başlamasını konu alıyor. Genç avukat Randy Schoenberg rolünde de Ryan Reynolds var.

DAİRE/THE LOFT

Belçikalı yönetmen Erik van Looy’un 2008’de çektiği filminin Hollywood versiyonu olan yapımda hikaye şöyle: Beş arkadaş evlilik dışı ilişkileri için kullandıkları çatı katı dairesinde gerçekleşen cinayet ile birbirlerini suçlamaya başlarlar. Prison Break’in sevilen oyuncusu Wentworth Miller, X-Men’in Scott’ı olarak bildiğimiz James Marsden, Modern Family’den Eric Stonestreet, övgü toplayan filmlerin başrol oyuncusu Matthias Schoenaerts, ve aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Karl Urban’ı bir araya getiren film gerilim dolu hikayesiyle haftanın en iddialılarından!

ROSEWATER

Sunucu John Stewart´ın ilk yönetmenlik denemesi olan film, İran asıllı Kanada´lı gazeteci Maziar Bahari´nin İran ordusu tarafından casuslukla suçlanarak hapse atılmasının hikayesini anlatıyor. Filmde Haluk Bilginer’i de izleyebileceğiz.

HAYVAN DÜŞÜ/WHEN ANIMALS DREAM

Jonas Alexander Arnsby’nin ilk uzun metrajlı filmi. Gerilim türündeki yapım Danimarka’da küçük bir balıkçı kasabasında yaşayan 16 yaşındaki Marie’nin genç kızlık sürecindeki zorlukları, toplumsal baskıları konu alıyor. Bu arada etrafta garip cinayetler işlenmeye başlanır. Marie’nin vücudundaki fiziksel bozulmalar da aynı sırada gerçekleşir.

AŞK OLSUN!

Romantik komedi türündeki bu Türk filminde kadınlara ilişki doktorluğu yapan genç bir adamın sonunda olayları arap saçına döndürmesini izleyeceğiz. Yönetmenler Neslihan Yıldız Alak ve Murat Serezli, başrollerde de İlker Aksum ve Sedef Avcı var. Bildik bir hikaye olduğunu söylemeden geçmeyelim...

SONSUZ BİR AŞK

Vizyon tarihi değişerek bu Cuma’ya alınan Sonsuz Bir Aşk, Sonsuz filminin devamı. Senaryosunu ilk filmdeki gibi Can Sinan’ın kaleme aldığı Sonsuz Bir Aşk’da İsmail Hacıoğlu yine Volkan rolüyle karşımızda. Filmde kanser hastası Volkan ve Serhan’a yol arkadaşlığı yapıyoruz... Bu kez onlara şarkıcı Özlem Tekin de kendi kimliğiyle eşlik ediyor... 

PİRAMİTİN LANETİ/THE PYRAMID

Grégory Levasseur yönetmenliğindeki korku filminde bildiğimiz Tutankamun (firavunun laneti) konusu işleniyor. Bir grup Amerikalı arkeolog çölde kayıp bir piramit keşfeder, ancak bu onlara pahalıya patlamak üzeredir. Gömülü sırları açığa çıkardıkça sadece kilitli kalmadıklarını, aynı zamanda av olduklarını fark ederler.

SON SAVAŞ AŞK/LOVERS

Roland Joffé imzalı filmde birbirinden uzak iki kıta ve zamanda, imkansız bir aşkın peşinde koşan iki sevgilinin hikayesi konu ediliyor. Başrollerde Josh Hartnett ve Tamsin Egerton...

KAÇIŞ 1950

Türk yapımı film; 1950’lerde Bulgaristan´daki zulümden kaçıp Türkiye´ye sığınan Türklerin çektiği acıları gözler önüne seriyor. Başrollerde Atilla Saral, Zeynep Gülmez var.

ÖLÜM KAMPI (WELP)

Jonas Govaerts yönetmenliğindeki korku türündeki film bir kamp alanında geçiyor. Yavru Kurtlar, hafta sonu etkinliği olarak ormanlık bir alanda kamp kurmaya gider. İzci ekibinin başındaki liderler, ortaokula giden çocukların kamplarını daha heyecanlı hale getirmek adına, ormanda yaşayan vahşi bir yaratığın varlığından bahsederler. Bu hikayeden çok da etkilemeyen diğer çocuklar kampın tadını çıkarıp türlü türlü maceralara atılırken, Sam, geceleri “Kai” adlı bir yaratığın kamp yapan masum insanlara saldırdığı hikayesine kendini fazlasıyla inandırır. ve olaylar gelişir diyelim.

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
YORUMLAR
henüz hiç yorum yapılmamış