At Any Prıce- Ailem İçin

At Any Prıce- Ailem İçin

  • YAKIN PLAN

“Ailem İçin” hırs, rekabet ve komplo içinde  bir ailenin birbirine kenetlenip, ayakta kalma çabasının anlatıldığı bir film…

YAPIM NOTLARI

“Ailem İçin” tarım sektörünün rekabet dolu dünyasını izleyiciyle buluştururken, aynı zamanda bir baba-oğulun hikayesini gözler önüne seriyor.Hırs, başkaldırı, ahlaki değerler ve kazanma gibi duyguların hepsinin işlendiği bir film çıkıyor ortaya. Yönetmen Ramin Bahrani’ye göre çiftçilerle yaptığı görüşmeler sonucu ortaya bir çok gerçek hikaye çıkmış ve bu karmaşık duyguların hepsini içinde barındırıyormuş. Goodbye Solo (2008), Chop Shop (2007), Man Push Cart (2005)  gibi filmlerden sonra Ramin Bahrani, yeni uzun metrajı  “Ailem İçin”de geniş bir saha araştırması yapıp, gerçeğe dayalı bir hikaye ortaya çıkarmış. Bahrani, çiftçilerin Müşteri Minnet  Günü kutladığını öğrendiğinde, hikayesi için bunun iyi bir çıkış noktasına olacağına karar vermiş. Sadece bu  kutlamaları yakından seyredebilmek için bile bir sürü  yolculuk yapmış.

OYUNCULAR HAKKINDA

DENNIS QUAID (HENRY WHIPPLE); Houston Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, Hollywood’ta şansını denedi ve “Breaking Away” isimli filmde rol kapmayı başardı. İsmini duyurmasını  sağlayan diğer filmleri şöyle; Playing For Keepers, Legion, The Special Relationship, Far From Heaven.

ZAC EFRON (DEAN WHIPPLE);   Kariyerine kısa sürede  başarılı yapımlar eklemeyi başarmış ve bir çok ödül sığdırmış bir oyuncu olarak son rolleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Efron, ilk olarak High School Musical filmiyle büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur hatta gençler için bir fenomene dönüşmeyi başarmıştır.  Sonraki yıllarda daha zorlayıcı rollerin de altından kalkmayı başaran Efron, Paperboy ve “Ailem İçin” filmleriyle bunu kanıtlamıştır. Özellikle“Ailem İçin” filminin Toronto ve Venedik Film Festivaller’indeki  gösterimlerinde eleştirmenlerden tam not almıştır. Rol tercihlerinde komediden dramaya geniş bir alana yayılan genç oyuncu The Lucky One filmiyle de sıkça adından sözettirmeyi başarmıştır.

HEATHER GRAHAM (MEREDITH CROWN);  Gus Van Sant’in filmi “DrugstoreCowboy” filmiyle dikkatleri üzerine çekmiştir ve bu filmle  birçok ödüle aday gösterilmiştir. 1997 yılında “Boogie Nights” filmindeki rolüyle kariyerinin tepenoktasına ulaşmıştır. Kariyerine aynı zamanda yapımcı ve tiyatro oyuncusuolarak da devam etmektedir.

 

  • toplam: 8
YORUM YAZ
YORUMLAR
henüz hiç yorum yapılmamış