İşte haftanın yeni filmleri

İşte haftanın yeni filmleri

John Carter: İki Dünya Arasında

“The Incredibles/İnanılmaz Aile” ve “Ratatouille/Ratatuy”u yaptıktan sonra “Mission: Impossible – Ghost Protocol” ile canlı aksiyona yönelen Brad Bird’ün ardından Pixar dehalarından bir isim daha aynı yoldan ilerliyor. “Finding Nemo/Kayıp Balık Nemo” ve “WALL-E/Vol.i”nin yönetmeni Andrew Stanton Edgar Rice Burroughs’un ünlü kahramanı John Carter’ı beyazperdeye getiriyor. Taylor Kitsch, Samantha Morton, Willem Dafoe, Thomas Haden Church ve Mark Strong gibi isimlerden oluşan kadroyla hayata geçirilen “John Carter/John Carter: İki Dünya Arasında” soluksuz izlenecek bir aksiyon vaat ediyor. 132 dk.

 

Gizemli Adaya Yolculuk

Jules Verne’in aynı isimli romanından uyarlanan “Journey to the Center of the Earth/Dünyanın Merkezine Yolculuk” Eric Brevig’in imzasını taşıyordu. O filmde Sean Anderson karakterini canlandıran Josh Hutcherson devam filmi “Journey 2: The Mysterious Island/Gizemli Adaya Yolculuk”un da başrolünde. Bu kez üvey babasıyla birlikte kayıp büyükbabasını aramaya çıkan Sean’ın macerası Verne’in “Gizemli Ada” ve “Denizler Altında 20000 Fersah” eserlerinden yola çıkıyor. Dwayne Johnson ve Michael Caine kadrodaki diğer isimler. 94 dk.

 

Max Maceraları: Kralın Doğuşu

Bir dondurma markasının yüzü olan çizgi kahraman Aslan Max’ın (orijinal ismi Paddle Pop) Endonezya yapımı uzun metraj animasyonu “Max Maceraları: Kralın Doğuşu” planlanan bir çizgi serinin ilk filmi. Türkçe seslendirme kadrosunda Yekta Kopan, Özge Özpirinçci, Engin Altan Düzyatan ve Sezen Aksu var.

 

Seninki Kaç Para

“Harbi Define” isimli ilk filminin ardından bir kez daha komediyi deneyen Hakkı Görgülü ikinci uzun metrajı “Seninki Kaç Para”da borçlarını ödemek için ruhunu şeytana satan bir adamı anlatıyor. Vatan Şaşmaz’ın ilk başrolünü oynadığı yapımda Melih Oğuzhan Şeytan’ı, film gösterime girmeden vefat eden Azer Bülbül mafya babasını canlandırıyor.

 

Siyahlı Kadın

“Eden Lake/Kan Gölü” isimli ilk filmiyle beğeni toplayan James Watkins yeni projesi olarak Susan Hill’in 1983 tarihli “The Woman in Black/Siyahlı Kadın” adlı romanını uyarlamayı seçti. Daha önce tiyatro ve televizyon için uyarlanan romanın sinema filminde Victoria döneminde geçen bir hayalet öyküsü anlatılıyor. Başrolde “Harry Potter” olarak tanıdığımız İngiliz oyuncu Daniel Radcliffe var. Aktör efsane fantastik serinin ardından ilk kez bir yapımda rol alıyor. 95 dk.

 

Teksas Ölüm Tarlası

Küçük bir Teksas kasabasında kadınları öldüren bir seri katili yakalamaya çalışan iki dedektifi anlatan “Texas Killing Fields/Teksas Ölüm Tarlası” başroldeki Sam Worthington ve Jeffrey Dean Morgan’dan güç alıyor. Michael Mann’ın yapımcılığında gerçekleştirilen film için yönetmen olarak düşünülen ilk isim Danny Boyle olmuştu. Boyle’un projeyi kabul etmemesi üzerine on yıl sonra ikinci kez bir sinema filmi için kamera arkasına geçen Mann’ın kızı Ami Canaan Mann yönetmen koltuğuna oturdu. 105 dk.

 

Elveda İlk Aşk

On beş yaşında okulu bırakıp dünyayı gezmeye başlayan Sullivan’ının geride bıraktığı ilk aşkı Camille büyük acılar çekmiştir. Çift, yıllar sonra yeniden karşılaşır. Yeni nesil Fransız yönetmenlerden oyunculuk kökenli Mia Hansen-Love’nin üçüncü filmi “Un Amour De Jeunesse/Elveda İlk Aşk” Locarno Film Festivali’nden ödülle dönmüştü. 110 dk.

YORUM YAZ
YORUMLAR
henüz hiç yorum yapılmamış