Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi'ne büyük ilgi!

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi'ne büyük ilgi!

  • HABERLER

Haluk Bilginer'in başrolde olduğu "Polis" adlı ilk filmiyle sıra dışı bir işe imza artarak dikkatleri üzerine çeken Onur Ünlü'nün "Çocuk", "Güneşin Oğlu" ve "Beş Şehir'in ardından yönettiği beşinci uzun metrajlı film "Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi" 18. Adana Altın Koza Film Festivali'nde bugün ilk gösterimini yaptı. Ulusal yarışma kapsamında Adana Cinebonus sinemasında yönetmen Onur Ünlü ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilen gösterime sinema yazarlarının yanı sıra Adana halkının da ilgisi büyük oldu.

 

Bir taşra şehrinde ailesiyle birlikte yaşayan saygın bir anayasa profesörünün ilk eşinin ölümünden yıllar sonra tanıştığı genç üniversite öğrencisi ile evlendikten sonra yaşanan trajikomik olayları anlatan film seyircileri kahkahaya boğdu. Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Türkü Turan, Tansu Biçer, Güler Ökten, Bülent Emin Yarar, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Ushan Çakır, Gazanfer Ündüz, Yılmaz Gruda, Engin Alpateş, Engin Hepileri ve Alpay Şayhan'in rol aldığı film absürd bir kara komedi olarak tanımlanabilir.

 
Film başlamadan önce It is Red tarafından hazırlanan yaratıcı afiş çalışmalarının üzerinde olduğu kartpostallar dağıtıldı. Yönetmen Onur Ünlü sahneye davet edildi. Seyirciyi yönlendirmemek için yorum yapmaktan kaçınan Ünlü gelenlere teşekkür ettikten sonra gösterim başladı. Film boyunca salondan kahkaha eksik olmadı. Onur Ünlü'nün yaratıcı karakterlerinden oluşan Tan ailesinin hikayesi reklam estetiğinde eğlenceli sahnelerle keyifle izlendi.

 

Gösterimin ardından sahneye davet edilen ekipten özellikle Onur Ünlü'nün Adana halkının sorularına verdiği eğlenceli yanıtlar izleyenleri kahkahaya boğdu.

 

Eflatun Film'in yapımcılığını üstlendiği, çekimleri Eskişehir ve İstanbul'da yapılan film 18 Kasım 2011 cuma günü ülke genelinde yaygın gösterime girecek. 

YORUM YAZ
YORUMLAR
  • toplam: 1 yorum
Serzen
2 Serzen

Olaylara bakışı ve olayları sergileme uslubu, üsulu çok farklı bir kişi Onur Ünlü, Ah Muhsin, Vay Muhsin olacak perdeler sayesinde (:

  • toplam: 1 yorum