YORUM KURALLARI

YORUM KURALLARI

Yorum yazmak için, öncelikle üyelik işlemi yapmanız gerekmektedir. Daha sonra, filmin/dizinin sayfasına gidip “yorum yaz” a tıklayarak, açılan metin kutusuna film/dizi hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Her filme/diziye yarım saat arayla yorum yazabilirsiniz. Her yoruma 10 saniye arayla cevap verebilirsiniz.

Saygı çerçevesinde yapılan yorumlar, kendinizi ifade etmenin en iyi yoludur. Yorumlarınızın hakaret, küfür, tehdit, taciz, aşağılama, diğer kullanıcıların kişisel bilgilerinin ifşası, telefon numarası, e-posta adresi ve kurum ismi içermediğinden emin olun. İfade özgürlüğünü destekliyoruz ancak; kişi veya grupların dinini, dilini, cinsiyetini, ırkını, etnik grubunu, milliyetini aşağılayıcı yorumlara ve genel ahlak ilkelerine aykırı unsurlara kesin olarak izin vermiyoruz. Bu tür içeriğe sahip yorumlarınızın moderatör onayından geçmeyeceğini yorumlarınızın moderatör onayından geçmeyeceğini veya başka kullanıcılar tarafından sakıncalı olarak bize bildirilebileceğini ayrıca talep halinde ilgili mercilere tarafımızca bilgi verileceğini lütfen unutmayın.

Üyelerimiz, yaptıkları yorumlardan kendileri sorumludur. Yukarıda belirtilen içeriğe sahip yorumlardan ve bu tarz davranışlarda bulunanlara yöneltilen cezai yaptırımlardan Filmlerim.com sorumlu tutulmaz.

Üyelerimiz, ayrıca diğer kullanıcılarla paylaştığı tüm bilgilerin niteliğinden ve içeriğinden sorumludur. Sitemizin imajını zedeleyecek şekilde davranılması halinde, Filmlerim.com, üyesinin hesabını iptal etme yetkisine ve bu üyeye gerekli hallerde dava açma hakkına sahiptir.

Yorumlarınız özgün olmalıdır, başka sitelerden kopyalanması yasaktır.
Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.
Yorumlarınız, moderatörlerimizce denetlenecek; uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde silinecektir.
Yorumlarınız, filmlerin/dizilerin sonunu veya filmde/dizide gelişen olayları anlatan cümleler içermemelidir.
Yorum yazma kurallarına uymamanız önce uyarı almanıza, yinelenen uyarılar da kullanıcı hesabınızın kapatılmasına ve puanlarınızın silinmesine neden olacaktır. Hesabınız kapatıldığında başka bir kullanıcı adıyla giriş yapmanız da engellenecektir.

Lütfen bu kurallara uymaya ve hepimizin bir gün güvenli sınırlara gereksinim duyabileceğini anlamaya çalışalım. Kurallara uymamak, önce uyarı almanıza, yinelenen uyarılar da kullanıcı hesabınızın kapatılmasına neden olacaktır. Hesabınız kapatıldığında başka bir kullanıcı adıyla giriş yapmanız da engellenecektir. Katkılarınız ve duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

* Önemli Uyarı: Filmlerim.com oylama sisteminin kötüye kullanılması konusunda çok titizdir. Bir kullanıcının kendi yorumlarını oylayabilmek için kendisine birden fazla hesap açması, bu kullanıcının yazdığı tüm yorumlarını kaybetmesine ve üyeliğinin kapatılmasına neden olabilir.