forum › filmi bilen varmı?

Forumfilmi bilen varmı?

padmapadma
padmapadma

seneler önce izlediğim yabancı bir film vardı. hayal meyal hatırlıyorum sanırım şöyle; çocuk yolun ortasında araba çarpmak üzereyken bir kadın kurtarıyor ama araba kadına çarpıyor kadın ölüyor. çocuğun annesiyse o anı görüp kalp krizi geçiriyor, ölen kadının beyni çocuğun annesine takılıyor. kadın evli, aynaya baktığında gördüğü yüz beyni takılan kadının yüzü oysa bedeni yine aynı kendi bedeni. yani kocası ve görenler onu eskisi gibi kendi gibi görüyorlar.
filmi böyle hatırlıyor gibiyim sanki. bilim kurgu filmi değildi, dram ağırlıklı bir filmdi.
lütfen yardımcı olurmusunuz, teşekkürler.
hatta araştırırken bir sitede benzer yerli bir dizi buldum ve altında bir yorum vardı. dizinin adı "Kavanozdaki Adam" altındaki yorumu aynen aktarıyorum :

(konu olarak yabancı bir film izledim ama 20 yıl kadar olduğu için ne adını ne oyuncuları hatırlıyorum. Film 6 - 7 yaşlarında bir çocuğun karıştığı trafik kazası ile başlıyordu. Kazayı gören annesi o anın şoku ile yardım etmeye fırsat bulamadan kalp krizinden ölüyor, ama çocuğu kurtarmaya çalışan yabancı bir kadın parçalanmasına rağmen hayatta kaldığı için beynini çocuğun öle annesine naklediliyordu. Film boyunca 2 aileninde paylaşamadığı, birinin beyni, diğerinin bedeniyle oluşan bu kadın nereye ait olduğunu sorgulayıp durdu)

filmi mutlaka bulmalıyım benim için çok önemli, yardım lütfen...

CEVAP YAZ
CEVAPLAR
henüz hiç yorum yapılmamış