Elm Sokağı'nda Kabus / A Nightmare on Elm Street (2010)

(2010)

7.2 / 10
124 kişi puan vermiş

Fantastik | Gerilim | Korku | 95 dakika

Vizyon tarihi: 21 Mayıs 2010IMDB Puanı: 5.20

Dil: İngilizce

Yapım: 2010 | ABD

Yönetmen: Samuel Bayer

Senaryo: Wesley Strick (+3)

Başroller: Jackie Earle Haley, Kyle Gallner, Rooney Mara

"Elm Sokağında Kabus" (A Nightmare On Elm Street) yönetmen Wes Craven’in 1984 yılında büyük ilgi ile karşılanan aynı adlı hit korku filminde yarattığı karakterlerden uyarlandı. O film, korku türünün en uzun süre gösterimde kalan ve yedi devam filmi çekilen, başarılı ve yenilikçi bir örneğiydi. Şimdi, 25 yıl sonra, Freddy Krueger kökenli öykü, çağdaş bir uyarlama ile dönüyor.
Şehrin banliyösünde yaşayan bir grup gencin ortak bir yönü vardır; hepsi de, onları rüyalarında avlayan biçimsiz Freddy Krueger tarafından gizlice takip edilirler. Uyumadıkları sürece birbirlerini koruyabilirler… ama uyuduklarında kaçış yoktur.

MEDYA (54)
KADRO
tüm kadroyu göster
YORUM YAZ
YORUMLAR (37)
en beğenilen 3 yorum gösteriliyor, tüm yorumları okumak için tıklayın.
archcoder
1 1 archcoder

Serinin ilk filminin güncellenerek yeniden çekilmesi olmuş resmen. İlk filmde efektler bu kadar iyi değildi. Tabii ki sene 1984 olunca şimdiye nazaran ne kadar iyi olmasını beklersiniz ki. Konu; aynı konu, ölüm sahneleri; çoğu aynıydı. Ancak görsel kalite ve efektler bakımından gerçekten fena değildi. Öyle zannediyorum ki yeni seri için böyle bir yola başvurdular. Freddy'yi ele alırsak bana göre önceki Freddy hem makyaj hem de görsel olarak daha gerçekçiydi. Bu bana kalırsa daha şeytani olmuş. Devamı büyük ihtimalle gelecek.

özgürce 81
1 1 özgürce 81

Eski filmini alıp yeniden çekmişler işte.söylenecak fazla da birşey yok.1984 yapımı orjinal filmini izlerseniz daha çok beğeneceksiniz.robert englund'un olmaması freddy karakterinden çok şey götürmüş.

cnsss
cnsss

Çok izlemek istediğim ama korkumun bana hayır izlememelisin dediği bir film =)
Siz izleyenleri çok kıskandım...

FACEBOOK ÖNERİLERİ