Christoph Waltz

Christoph Waltz
9.3 / 10
7 kişi puan vermiş

Yaş:59

Doğum tarihi: 04 Ekim 1956

Doğum yeri:Viyana, Avusturya

Boy:1.74 m

Soysuzlar Çetesi'nde (Inglourious Basterds) sergilediği performansla 2010 Oscar Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görülen Christoph Waltz için
Tarantino, "Sanırım Landa yazdığım ve yazacağım en iyi karakterlerden biri ve Christoph bu rolü tam olması gerektiği gibi oynadı. Christoph kadar iyi birini bulamamış olsaydım, Soysuzlar Çetesi'ni çekmeyebilirdim" ifadesini kullanmış.

Waltz'ın kariyerinde ses getiren yapımlar ise şöyle: Yeşil Yaban Arısı (2011)
Chudnofsky rolünde, İmkansız Aşk (2011) August Rosenbluth rolünde, Soysuzlar Çetesi (2009) Col. Hans Landa rolünde.

MEDYA (20)
YORUM YAZ
YORUMLAR (5)
en beğenilen 3 yorum gösteriliyor, tüm yorumları okumak için tıklayın.
memento mori
1 memento mori

İlerleyen yıllarda efsane olmaya aday oyunculardan bir tanesi. Tek filmle ortalığı yıktı. Bunun nedeni 4 dil (İng.-Fran.-Alm.-İtalyan.) bilmesi değil. Aslında bu da etken ama performansı müthişti. Brad'i sollamayı ve filmin yıldızı olmayı başarmıştı, ki reklamların çoğu Pitt üzerinden yapılmıştı.

Şu an yaşıtı çoğu oyuncuyu sollayacak birisi. 4 dil bilmesi ve yetenekli olmasıyla çoğu kişinin tercihi olacak. Takip edilmesi gereken aktörlerden.

Serzen
Serzen

Soysular Çetesinde filmi tek başına sırtlaya bilecek derecede iyi performans sergileyen oyuncu birden fazla dili ana diliymiş gibi konuşması ve her ifadeye uygun mimikleri... geç keşfedilmiş bir oyuncu..

develi03
develi03

soysuzlar çetesinde 10 oscarlı bir oyuncu gibiydi...süpe performans...

FACEBOOK ÖNERİLERİ