Celal ile Ceren (2013) - Yorumlar

(2013)

YORUM YAZ
YORUMLAR (13)
  • toplam: 13 yorum
.Volk.
.Volk.

Aşıkken yapılan saçmalıklar, ilişkisi olmayan arkadaşların "sonsuz desteği" gibi kısımlar, özellikle de büyü sekansı çok hoşuma gitti. O kısım biraz daha uzun tutulmalıydı bence. İyi esprileri var filmin fakat Şahan Gökbakar bu esprileri tabiri caizse satmak konusunda yetersiz kalmış yerine iyi bir oyuncu seçilseydi sonuç daha parlak olabilirdi. Genel itibariyle çok kötü değil. Ama ben beğenmedim. Tavsiye etmiyorum.

keanureeves
keanureeves

Sürükleyici ve güzel bir Turkish romantik komedi. Şahan Gökbakar hayranları kaçırmamalı.

8/10

Replik:

"5000'lik puzzle düşün ya kocaman. O puzzle'ı ben yapıyorum yapıyorum bitiriyorum, 1 tane parça yok bulamıyoruz, çıldıracağız ya, bulamıyoruz o parçayı. O parçayı bulamazsan o puzzle bitmiyor ya, işte o, o ufacık parça, senin puzzle'ın en değerli parçası aslında anlıyor musun? Yani hayatımızda kocaman bir puzzle'sa, yani benim hayatım bir puzzle'sa sen benim puzzle'ımın en değerli parçasısın."

oradaolmayanadam
1 oradaolmayanadam

Güldüm,eğlendim ve üzerine düşünmeden geçtim.

ByCilekeS
1 ByCilekeS

Recep İvedik serisinden sonra bu film bence Şahan'ı bir üst sınıfa yerleştirmiş. Sinema severler her ne kadar İvedik filmlerini eleştirsede o dönemlerde sinemaların dolup taştığını herkes biliyor. Demek'ki seven kitle çoğunlukta. Çoğu sinema severler İvedik serisinin devamı gelecek diye beklerken Şahan bize süpriz yaptı. İyide oldu aslında. Romantik-komedi filmiyle sinema severlerin karşısına çıkan Gökbakar, İvedik karakterini azda olsa üzerinden atıp farklı bir kulvar yakalamış. Aslında ''Celal ile Ceren'' filmi romantikten öte absürd komedi olarak daha ağır basıyor. Ama Gökbakar'ın tarzı bu yakışıyor bence. Velhasıl film bence gayet komik ve akıcı. Zaten 'Recep İvedik' serisini izleyen ve beğenen sinema sever arkadaşlarda bu filmi beğeneceğinden eminim. (Tabi bu şahsi düşüncem) Demem o'ki film benim hoşuma gitti. Umarım 'Şahan Gökbakar' dahada kaliteli filmlerle bizlerin karşısına çıkar. Tüm film sever arkadaşlarıma İYİ SEYİRLER dilerim.

_eBs_
_eBs_

recep ivedik filmindeki gibi bir beklentiniz varsa sakın izlemeyin.. romantik komedi tarzında bir film olmuş.. çok iyi olmamakla birlikte bence iyiydi.. yüksek beklentilerle girmezseniz hoşlanacağınız bir film...

ınceptıyon-başlangıç
ınceptıyon-başlangıç

ayrıca süresi 20 dakika fazla uzatılmış bunu hissediyorsunuz recep ivedike bağladığı 20 dakika olmasa filim bir başyapıt olabilirdi şahan aklını başına al evladım

ınceptıyon-başlangıç
2 ınceptıyon-başlangıç

kimse kusura bakmasın celal ile ceren çok komik çok eğlenceli hayat zaten sıkıcı birazda gülelim en azından gülüyoruz ama asıl tartışılması gereken şahan gökbakarın oyunculuğu olmalı düşüşte yerlerde mesela ezgi molaya daha çok güldüm üstelik çok iyi oynadı rolünü

kamer8686
2 kamer8686

Bence bu kadar sert eleştiriyi kesinlikle haketmeyecek bir film olduğunu düşünüyorum. Vizyondaki birçok filmden izlenebilitesi yüksek bence. 7.5 /10

ela001
2 1 ela001

çok begendim bence 2.de çıkmalı :D

1 2 Ledger Ledger

inş..ela001 valla ben yağmur duasına çıkıcam o kadar şiddetle istiyorum..şahan abimiz yapar yaw yapar yapar.:):)

cmysn
3 10 cmysn

Ciddi ciddi eleştiri yapmaya çalışıcam, dur bakalım ne çıkacak ortaya...

Şimdi öncelikle Şahan'ın mizah anlayışını ele almak istiyorum. Şahan Gökbakar ülkemizin aşina olduğu bir mizah çeşidinin son temsilcisi... Ben bu mizah türünü kaba mizah, kalın mizah olarak tanımlıyorum. Eski temsilcilerini Nejat Uygur, Levent Kırca, Hamdi Alkan olarak sıralayabiliriz. Bu mizah türü ülkemizde her zaman büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Zira Nejat Uygur'un tiyatroları, Levent Kırca ve Hamdi Alkan'ın televizyon programları yıllarca izlendi ülkemizde. Bu mizah türünde espriler ortalama insana hitap eder. Kelime oyunlarıyla türetilmiş şakalar, abartı oyunculuklar ön plandadır. Espriler kolay anlaşılır. Düşünme gerektirmez. Popüler olanı konu eder. Bu sebeplerle de hitap ettiği kitle geniştir. Çok insana ulaşır.

Baktığımız zaman Şahan Gökbakar'ın "kaba mizah" ekolünden geldiği çok açıktır. Yani çok kişiye ulaşması, gişede rekorlar kırması normaldir. Ancak Şahan Gökbakar bu rekorlardan aldığı gazla yanlış bir tespitte bulunmuş ve kendisini Kemal Sunalla kıyaslamıştır. İlk ve en ölümcül hatası zannımca bu olmuştur. Zira Kemal Sunal halkın gönlünde taht kurmuş "efendi" bir kişilikken, Şahan henüz yeni yetme "zıpçıktı" bi karakterdir. Kaldı ki teknik olarak baktığımızda da, Kemal Sunal'ın mizah ekolü, içinde toplumsal mesajlar içeren, komedi unsurunun yanında dramatik öğeleri de barındıran, insanın içine dokunan "halk mizahı"dır. Herşeyden önce duygu ön plandadır, sıcaktır. Şahan filmlerinin hiç birinde bunları bulamazsınız. Sonuç olarak Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik'i, Kemal Sunal'ın Şaban'ı değil, Hamdi Alkan'ın Gazman'ıyla kıyaslanabilir ancak.

Konuya mizahi ekol penceresinden baktıktan sonra şimdi de biraz sinema anlayışı açısından bakmak istiyorum. Bir kere Şahan Gökbakar sinemayı salt para kazanmak için çeker. 2 kere 2, 4... Buna karşı çıkan kimse olacağını sanmıyorum. Gişe yaptığı sürece bir problem yoktur onun için. Dolayısyla filmlerini eleştirenleri takmama durumunu anlayabiliyorum. Yani takıyordur da nasıl olsa para kazanıyorum diye umursamamaya çalışıyordur :) İkinci olarak senaryoyu sadece kendi üzerinden kurgular. Şahan'ın olmadığı çok çok az sahne görürsünüz filmlerinde. Bu da filmlerine "uzun skeç" eleştirisi yapanların haklılığını ortaya koymaktadır. Üçüncüsü de, tüm filmlerinin yönetmenliğini kardeşi yapmaktadır(!)

Bağlayacak olursak, kimse kusura bakmasın Şahan Gökbakar ne komedyendir ne sanatçıdır ne Kemal ne de Sunaldır! Şahan Gökbakar sadece ve sadece sinemadan para kazanan bir tüccardır. Bu durum da aslına bakarsanız biz "eski" sevenlerini üzmektedir. Zira Şahan ilk çıktığı zamanlarda -zoka, tv8- bir çoklarının gözünde yetenekli bir komedyendi. Benim de öyle... Şimdilerde "sözzzlükçüler..." diye bahsettiği kesim ona zamanında en çok destek verenlerdi ama şimdi düştüğü durum maalesef içler acısı. Twitter'da filmine olumlu yorum yapan ergenlerin tweetlerini şimşek hızında retweetlemesi, kendisini eleştirenleri "hahahahahha çok da tınnn, çok da fifi hahhahaha..." tarzında karşılaması, "sözzzlükçüler"e laf sokmaya çalışması ben de Şahan'a karşı yoğun tiksintiyle karışık acıma duygusu uyandırıyor sadece. Ama bir yandan da gerçekten üzülüyorum. Kendisine bir an evvel çeki düzen vermesini diliyorum. Ben kendisinin 10 yıl sonraki halini görüyorum. Siz de görmek istiyorsanız çarşamba günleri Muhteşem Yüzyıl'a bir göz atın orda Yahya efendi var, o işte.

Bu arada Şahan Gökbakar'ı Cem Yılmazla kıyaslayan bi kitle var ki akıllara ziyan... Onlara da bi cevabım olucak. Şöyleki;

:)

daha önce yazılmış 11 cevap daha var. yüklemek için tıklayın.

öyle güzel özetlemişsin ki her şeyi vallahi ancak bu kadar olur.şahan bu filmiçekerken kesinlikle şunu düşünmüş olmalı.recep ivedik tuttu nasıls,bunada gelir millet,ben de paranın dibine vururum..valla elimden gelse herkese çıkıp haykırıcam bu filme gıtmeyın dıye,adam resmen enayi yerine koymuş milleti,küfüre,cinselliğe vurmuş durmuş iğrenç iğrenç..ben buna film bile diyemiyorum.bi de üstüne kadınları aşağılaması cabası.sanki bütün kadınlar o.....
bu fılme verdıgım parayı sokakta yere atsaydım daha iyiydi,en azından belkiihtiyaç sahibi biri bulurdu,kesinlikle hakkımı helal etmıyorummm

keanureeves keanureeves

Şahan'a nerden vursam nerden vursam diye düşünürken bulamadın herhalde ki artık daha da sabredemeyip içindekileri kusuyor ve bu güzel ve başarılı filminde vuruyor yerin dibine batırıyorsun.

Hele şu cümlen var ki akıllara zarar:
"Şahan Gökbakar sadece ve sadece sinemadan para kazanan bir tüccardır."

Benim de buna cevabım:

:)

MrWayne
2 MrWayne

http://www.techno-labs.com/1/38538/1/oku.html
bundan dolayıymış

1 1 oradaolmayanadam oradaolmayanadam

Bu baykuşlardan korkulur

1 MrWayne MrWayne

ben hiç sevmiyom abi onları ya.. baykuş bi yana vfor'u da filmden dolayı değil de maskeden dolayı seven ve benimseyen zihniyet..

werrtyhgf
2 werrtyhgf

bence bir şans verelim derim,ben izledim beklediğimden daha iyi geçti.yine biraz bel altı espirilerin dozu kaçsada,oyuncuların performansı ve tüm sahnelerdeki tempoyu hiç düşürmeyen hızlı diyaloglar bence başırılıydı.filmin mizah kalitesi yer yer değişirken, şahan gökbakar'ın sinemada yavaş yavaş olgunlaşmaya başladığını gösteriyor bu film.bence iyi bir başlangıç ama daha kaliteli işler bekliyorum.

MrWayne
1 MrWayne

favori filmi recep ivedik olanlar için..

daha önce yazılmış 5 cevap daha var. yüklemek için tıklayın.
özgürce 81 özgürce 81

ilçemize 8 şubat'ta gelecekmiş.Şahan Gökbakar' pek sevmem.Ama Recep İvedik filmlerini izlemeyen çevremdeki insanlar dahi bu filmi çok sevdiklerini ve çok güldüklerini söylediler.

hülya güzel hülya güzel

nezirvan benden yorum yok :)))

  • toplam: 13 yorum
ÖNERİLER