Carandiru (2003) - Yorumlar

(2003)

YORUM YAZ
YORUMLAR (8)
  • toplam: 8 yorum
Serzen
Serzen

Bu filmde geçen olayların gerçek olduğunu düşündükçe; insan ürperiyor.
İzlenip ders çıkartılması gereken yapıtlardan.

ipk*
ipk*

Filmi gercekten cok begendim. teorik olarak uzun bi süre islenmis fakat dakikaların hicbirinde gereksiz konular yok, cogu mahkumun hayatı ele alınmıs. Benim tavsiye edebilecegim filmler arasında .. :)

attalos
attalos

güzel ders verici bir film izlenmeye değer

tasarımcı
tasarımcı

Film genel olarak güzel başlarında sıkılıyorsunuz fakat sonradan kendinizi film in içinde buluveriyorsunuz.Eğer tv de yayınlanan OZ dizisinden hoşlanıyorsunuz bu filmide seversiniz.Aralarında çok benzerlikler var.

pırcı
pırcı

belgesel niteliğinde kesinlikle akıcı ve güzel bir film.aynı zamanda düşündürücü.suçunu işleyip hapishanede olanlar ve her zaman suç işleyip birde devletten maaş alanlar.kesinlikle izleyn.

kuruuzum
kuruuzum

Filimdeki doktor filmin merkezindeymiş gibi görünmedi bana. Filimi izlemeden önce bu yoruma kafanızı takmayın. Çünkü hapishaneyi düzeltmeye çalışan idealist bir doktorun hikayesi değil bu.

Bu filim kimsenin suçsuz olmadığı gerçek dünyayı gösteren iyi bir filim.

Yalnız 140 dakika biraz fazla uzun geldi bana. Hector Babenco nun ilk kez bir filmini izledim. Tek kelimeyle profesyonel.

mahkumların hapishaneye düşme sebeblerini ayrıntılı ve akıcı işlenişi,hapishane hayatı,ve 111 mahkumun öldürülüşü. Tüm dönen hikaye bu.

ethem1
ethem1

güzel film.gerçekçi.kostüm,mekan ve kurgu çok iyi.senaryo filme iyi aktarılmış.ilerleyen dakikalarda ve finale doğru aksiyon artıyor.kanlı sahneler ve şiddet epey var.ama yalın bir anlatım ve efektsiz sade işleniş size tad veriyor.cezaevi filmleri nedense izleniyor.amerikan filmlerinden bazen sıyrılarak böyle 3.dünya filmleri izlemek de ayrı bir zevk veriyor.ki bu özellikle fransız sineması için geçerli.ama japon,brezilya,alman ,ispanyol filmleri de bazen çok kaliteli ve evrensel anlatımları yakalayabiliyorlar.
ben filmden hoşlandım.sıkılmadım.tavsiye ederim.

cazzdash
cazzdash

tipik brazilya varoşu aslında film akla tanrıkenti getriyor.carandiruda kahramanlar bir hapishanede o kadar..ama insanın aklına örümcek kadının öpücüğü bunu çekti geliyor bee

  • toplam: 8 yorum
ÖNERİLER