Bay Hiçkimse / Mr. Nobody (2009) - Yorumlar

(2009)

YORUM YAZ
YORUMLAR (15)
  • toplam: 15 yorum
keanureeves
1 keanureeves

Fantastik, bilim-kurgu, müzikler, oyunculuklar, replikler, aşk, romantizm, dram,... hepsini harmanlayan, biraz paralel evren, biraz Kelebek Etkisi kokan müthiş bir film. Yapacağımız seçimlerin hangi sonuçlara yolaçabileceği çok güzel vurgulamış. Filmi dikkatli izlemek gerek. Tam kavrayamamıştım ama aşağıda poseidon'un yorumu cuk oturuyor; 2 seçimde de mutsuz olduğunu gören Nemo, 3. seçimini yapar.
117 yaşındaki Nemo'nun muhabirin 'O hayatların hangisi gerçekti' sorusuna verdi yanıt ben de resmen şok etkisi yaptı; 'O hayatların hepsi gerçekti!'

9/10

duygu-cakir
1 duygu-cakir

çok başarılı bir filmdi. Mutlaka herkes seyretmeli. Paralel dünyalar, duygusal çalkaltılar ve romantik çıkarımlar... Yapılan seçimlerin insanın hayatında değiştirdiklerini görüyoruz..

LemanPrettyyy
6 2 LemanPrettyyy

çok açık bir şey bu gibi filmleri beğenmezsen ya sinemadan anlamıyorsun ya da odunsun bu yüzden gerçekten beğenmeyenlerin bile çok beğendim havalarında olduklarına inanıyorum,tabi ki beğenenler de vardır ona bir sözüm yok.paralel evren,harika müzikler,gerçeklik,hayalperestlik eee sonuç olarak ben bu filmde bir anlam görmedim aşırı uzun ve anlamsız geldi ya da bana hitap etmedi tek kelimeyle fazla overrated !

daha önce yazılmış 28 cevap daha var. yüklemek için tıklayın.
1 2 okg okg

gereğinden uzun ama hikaye çok başarılı bence :) bu kadar uzun olması aslında olayları anlaşılabilir yapmalarından dolayı. eğer açık kapılar bıraksaydı; daha gizemli ve daha çok seyirlik bir film olurdu ama ben filmi çok sevdim :) sevmemiş olmana üzüldüm :)

2 zeynep es... zeynep es...

Mr. Nobodykaç kez izlediğimin sayısını bile unutmuşumdur.

speaklord
speaklord

filmin dvdsi şu sıralar D&R larda 4.99 tl'e düşmüştür ben dayanamadım hemen bir adet aldım ilgilenenlere duyurulur

poseidon@
6 poseidon@

Paralel evrenler ve kelebek etkisi teorileriyle harmanlanmış, hakettiği ilgiyi görememiş filmlerden biri. Filmde geleceği görme gücüne sahip 9 yaşındaki Nemo'nun tren garında annesi ve babası birbirinden ayrılırken birini seçmesi gerekir ve bu sırada tüm seçim sonuçlarını görmeye başlar. Gördüğü tüm sonuçlarda mutsuz olan Nemo her ikisini de tercih etmez. Diğer yola giden Nemo kelebek etkisiyle Annayla karşılaşır ve kararını verir.
Nemo gibi tüm seçim sonuçlarını görüp en iyisini seçmek sanırım güzel olurdu.Müzikleri,görselliği ve replikleriyle izlemeye değer filmlerden: ” Seçim yapmadığın sürece kalan olasılıkların hepsi mümkündür. “

oradaolmayanadam
4 oradaolmayanadam

Bu film kıyıda köşede kalmayı kesinlikle hak etmiyor.Sinemayla hiç ilginiz olmasa bile bu filmi mutlak suretle görmeniz gerek.

bu cevap silinmiş
muhammet çakır
muhammet çakır

flimin konusu çok garip ama yinede izlene bilir bir flim ilk izlenildiginde anlamıya bilirsiniz

wizardofoz
3 wizardofoz

Filmi yeni izledim ve daha önce izlememiş olmama çok şaşırdım. Yönetmenlik muhteşem, her sahne her geçiş her kare incelikle düşünülmüş. Senaryodaki eksiklikler filmin görsel üstünlüğü altında yok olup gidiyor, akıcı anlatımı sayesinde kendinizi hikayeye hiç farkında olmadan kaptırmış buluyorsunuz.

Kuramsal fizikten beslenirken kadercilik anlayışını da altüst eden yaklaşımıyla şu sıralar nadir görülen filmi izledikten sonra da hayatınıza dokunmaya devam eden bir havası var.

Tek sorunu 3 saate yakın olması bu insanı biraz yoruyor. Ama ne yapıp edip zaman ayırıp bu filmi izleyin. Değeceğini göreceksiniz.

essam essam

her harfine katılıyorum. sahne geçişleri hakiten inanılmaz, saniye kopma yaşamıyorsunuz filmden. süreside hiç korkutucu gelmesin, bu film için az bile:)) daha olsa izlerdim:)

zaurkan
1 zaurkan

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri. Konusunun çekiciliğinin yanı sıra filmdeki müzikler ve görsel kalite de inanılmaz.

Sheldon
2 Sheldon

Oldukça özgün, özel bir film. Biraz uzun olmasının dışında gerek öyküsü, gerekse sinema dili, karakterleriyle çok baqşarılı bir çalışma. Klasik yapımlardan sıkılanlar için çok iyi bir alternatif. Farklı yapımlardan hoşlananlara ısrarla öneririm.

1 essam essam

aynen sayın editörümüz:)) değişiklik arayanlara ilaç gibi gelecektir:))

vg83
2 vg83

haddinden fazla uzun tutulmuş yer yer izlerken sıkan özellikle ilk yarım saat daha sonra kaptırıp gittiğiniz biraz kelebek etkisi filmini andıran değişik bir konu...

sushicat
sushicat

çok güzel, izlenilesi bir film..

johnnydepp_werrwe
johnnydepp_werrwe

biran önce izlemeliyimmm :))

betül tuba
betül tuba

çok güzel bir film. tavsiye ederim

calimero
4 calimero

Fantastik öğeleri, bilim kurguyu, romantizmi ve dramı karıştırıp içinden onlarca farklı senaryoyla alternatif yaşam deneyimlerini sunan , ‘eğer’ konseptini muhteşem bir harmoni ile sunabilen Mr. Nobody izlediğiniz filmlerden çok farklı. Kafa karıştırıcı olması hikayenin temelinde var ancak bu rahatsızlık vermiyor bilakis derinlerine inildikçe altında yatan dehayı taktir etmek kalıyor geriye. Kelebek etkisi hiç bu kadar ironik anlatılmadığı Mr. Nobody ,orjinalliği, müzikleri, sinematografisi ile sinemaseverler için şölen niteliğinde.

bu cevap silinmiş
  • toplam: 15 yorum
ÖNERİLER