Baba 2 / The Godfather: Part II (1974) - Yorumlar

(1974)

YORUM YAZ
YORUMLAR (67)
  • toplam: 67 yorum
tizep
1 tizep

İlk filmin konseptine uygun kurgusuna rağmen Marlon Brando'lu film hala favori. Bu ikinci yapım da Vito Corleone'nin çocukluk yıllarına gidiyoruz. Aile ve mafya içiçe bir durum sözkonusu. F.F.Coppola film içerisinde İtalyan'ların Amerika vatandaşları içerisinde saygın bir zümre olduğunu dile getirmesi abes bir sekanstı. Yine de film izlenmeli. Fakat abartılmamamalı.

lifeisbeautiful
lifeisbeautiful

ne denebilir ki? muazzam oyunculuklar, esrarını yitirmeyen bir konu..en az 1. film kadar izlenmeyi hakkediyor !! 10/8.7 mutlu seyirler :)

murathaan
1 1 murathaan

1. Seriye Nazaren Biraz Daha Agır Bastıgını Söyleyebilirim
Acaba İnsanoglu Bir Godfather Gİbi Film Yapabilecekmi

deerhunter
deerhunter

De Niro genç Vito Corleone rolünde olağanüstü oynamış,Don Fannuci,yi katlettiği sahne artık sinemanın unutulmaz sahneleri arasında,,Al Pacino yine çok başarılı,,çekilen en iyi devam filmlerinden biri.

eryaz
eryaz

Al Paçino da, Robert De Niro'da bir adım ötesini oynayamazdı. Özellikle Paçino bu filmde üzerine çok koydu. Serinin en izlenmeye değer filmi en uzunu olmasına rağmen.

talha akts
talha akts

al pacino için 3. sünü çok merak ediyorum :) daha seyretmedim..

maybe-future
maybe-future

müthiş yaa. adamdaki hayat tarzına bakın. baba budur işte..

Legolas171
Legolas171

tek kelimeyle bir basyapit ve bence serinin en güzel filmi...

gulhanuygun
gulhanuygun

amerikan filmlerini pek sevmem ama bu film tek kelimeyle muhteşem .gerçi zaten italyan filmi gibi:)herkesin izlemesi gerekir.

SCARFACEE
SCARFACEE

Bence bu film ile AL yeteneğinde tavan yapmıştı... En iyi devam filmi... AL PACİNO ve ROBERT DE NİRO nun bir resitali.. Emirleri sözleri duruşu konuşması ailesine olan sadakatı işlerine olan bağlılığı ailesini en tepeye çıkarmak için verdiği mücadele ve sonunda muhteşem bir hüzün .... 10 üzerinden 9,8 bu not yorum yapmama bile gerek bırakmiyor:)

chasanemijr
chasanemijr

birinci filmin bir adım daha ötesine geçen bir film........anlatılmaz,yaşanır..........

jokerberke94
jokerberke94

Al pacino ve robert de niro nuun müthiş oyunculuklarıyla en iyi devam filmi.Al pacinoya özellikle bu filmde bir kere daha hayran kaldım

sith_lord
sith_lord

marlon brandonun gençliğini oynuyor robert de niro bu filmde.ve mükemmel derecede başarılı.

yunusacar
yunusacar

ilk film gibi muhteşem bi film, biraz yavaş ilerlese de kesinlikle sıkılmıyor insan. binlerce kez izlenebilir.

ozkanonur
ozkanonur

efsanenin ikinci perdesinde al paçino sahnede

nickbulamadım
nickbulamadım

al paçinonun kalbime taht kurdugu film oldu bu film.zaten 1.filmde belli etmişti o donuk bakışları soğuk kanlı tavırlarıyla 2.filmde gürliceğinden ama ben bu kadarda güzel bi oyunculuk beklemiyordum.gerçekten süper bir film.bence 3 lemenin en güzel filmi.bunun ötesinde bir film daha yapılmadı uzun bir sürede yapılcağını sanmıyorum

1878stuka
1878stuka

Mafya Babası (The Godfather), Mario Puzo'nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan, Francis Ford Coppola'nın yönettiği, Marlon Brando ve Al Pacino'nun başrollerini paylaştığı filmdir. Filmin hikâyesi, 2. Dünya Savaşı'nın bittiği yıl olan 1945'te başlar ve 10 yıllık bir dönemi kapsar.

Film, New York'ta yaşayan güçlü bir İtalyan mafya ailesinin hikâyesini anlatır. Film gösterime girdiği andan itibaren çok ilgi görmüş, birçok kurum, enstitü ve derginin gelmiş geçmiş en iyi filmleri sıralamasında en üst sıralara yerleşmiştir. Kullanıcı oylarının baz alındığı IMDB.com'un en iyi 250 film listesinde 2. sıradadır. Amerikan Film Enstitüsü'nün hazırladığı ve en iyi 100 amerikan filminin yer aldığı AFI's 100 Years... 100 Movies listesinde 1998 listesinde 3. 2007 listesinde se 2. sıradadır. Film ayrıca En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Marlon Brando) ve En İyi Uyarlama Senaryo (Francis Ford Coppola, Mario Puzo) dallarında Oscar kazanmıştır
Bir Don Corleone repliği olan "Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım", sinema tarihinin en çok gönderme yapılan repliklerinden biri haline geldi. Amerikan Film Enstitüsü'nün 2005 yılında yaptığı bir ankette, en çok hatırlanan 2. replik seçildi.

Baba filmi, ardından çekilecek olan Baba 2 ve Baba 3 filmlerine ön ayak oldu. Bu filmler de Paramount Pictures stüdyolarında çekildi, Francis Ford Coppola tarafından yönetildi ve başrolünde Al Pacino oynadı.

Eğer bir mafyadan biri herhangi bir şekilde öldü ise, sicilya adetlerine göre, mafya ailesine söylemek yerine teslimat ile ölü bir balık gönderilir. Bu durumda ölü için "Balıklarla uyuyor" denir. Sonny Corleone, Luca Brasi'nin öldüğünü ifade eden bir ölü balık almıştır

patukcan
patukcan

Çok harika çok ve çok ötesi..Acayip yakışıklı adam olmuş al pacino..Robert'i de tebrik etmek lazım :D..Harika film harikaa..yorum yapmıyorm..

zeynax
zeynax

çok güzel ya
al pacino film de 34 yaşında ne de güzel rol yapmış beeeee!
bakışları manyak ya
en güzel filmi al pacinonu hayran kaldım o zamanlar kızlar büyük bir hayranlık besliyorlardır kesin
tabi de niro yu da unutmamak lazım
harikalar tek kelimeyle
perfect movie

egordoglu
egordoglu

filmin üç serisi de muhteşem keşke dördüncüsünü de yapsalar

  • toplam: 67 yorum
ÖNERİLER